Silvia a Diana



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?) 
18.3.2014 19:44, zobrazeno: 6498x

Teď na jaře se v prodeji objevila nová slivoň DIANA a o něco dříve i slivoň SILVIA. U obou dvou byly uvedeny dvě varianty původu a to buď že se jedná o starou rumunskou odrůdu, nebo že jde o křížení odrůd Althanova renglóda x Early Rivers. Diana by měla zrát už koncem července a Silvia zhruba v polovině srpna. Může se samozřejně jednat o dvě různé odrůdy pocházející z tohoto křížení, ale také nemusí. Neznáte někdo skutečný původ těchto dvou odrůd?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 19.3.2014 14:47

Na rozdíl od Silvie je Diana už vyprodaná. Určitě v tom hraje roli atraktivita doby zralosti na konci července. Ovšem jestli tomu tak skutečně je a odrůda v tuto dobu opravdu zraje. Myslím, že tomu hodně napomohl pan Václav popularizací Hermanu. Jistě by každý nejvíce chtěl například novou odrůdu Juna, která by snad měla mít kvality Katinky, ale zralostí je předsunutá do období zrání Hermanu. Přiznám se, že jsem této sháňce červencových odrůd také částečně propadl, i když v době zrání meruněk a broskví si u nás těchto velmi raných švestek nikdo moc nevšímá. Jiné by to bylo, kdyby meruňky a broskve v nějakém roce nebyly, pak by tyto švestky našly uplatnění i zde. Ale jak jsem si všiml, tak velmi raná Juna je hodně žádaná i v Německu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.119 (?), 20.3.2014 20:40

Jedná se o dvě odrůdy ze stejného křížení. Diana byla vyšlechtěna v roce 1981 zraje v třetí dekádě července, Silvia v roce 1978 zraje zároveň s Lepoticí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.8.2019 22:42

Tak ještě jednou a ve správném vlákně. První plody matně růžové SILVIE nejsou špatné, dobrá je i velikost plodů narozdíl od drobné Diany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.8.2019 11:38

Ty Silvie nejsou vesměs ještě zralé.

Silvia
Silvia
Silvia
Silvia
Althanova + Silvia
Althanova + Silvia
Silvia
Silvia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 6.8.2019 15:00

Díky za informaci pane Petře. Silvie je tedy podle vás lepší než Diana? Uvažoval jsem, že naroubuji Dianu, ale jak to tak vypadá, budu raději schánět Silvii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.8.2019 9:59

Dobrý den. Přiložil jsem výše ve vlákně pro představu nějaké fotky. Na Dianu jsem úplně zapomněl, takže jsem se šel podívat a plody jsou stále kyselé, to nevím proč. Na fotce u tohoto příspěvku to není vidět, ale dva plody DIANY by se zhruba vešly do malé krabičky zápalek. Mám na mysli po přiložení krabičky k plodům. Tak jsou drobné. Co se týče SILVIE, tak nejásejme předčasně. Uvidíme, co ukážou další plody.

Diana
Diana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 8.8.2019 18:00

Rád vyčkám na vaše hodnocení dalších plodů odrůdy Silvie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika