Sezrane listy od brouka - poznavacka + reseni



Stránky: 1,  2   
host - 79.2 (?) 
7.6.2012 16:06, zobrazeno: 14690x

Zdravim, 

do renklody se mi pustili brouci /dle foto/, plody má, ale skoro žádné listy, brouci je stíhají sežírat.

Nevíte co je to za brouka a jak se proti němu bránit? děkuji za info


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 79.2 (?), 7.6.2012 16:25

Uff, tak jsem jej našel Vrbař uhlazený. Nevíte jak proti němu bojovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 7.6.2012 16:56

Mospilan, Calypso

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 8.6.2012 10:21

Proč chcete proti němu bojovat? Listy renklódy nežere, živí se vrbama!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m@rten - (40) - 78.114 (?), 8.6.2012 12:27

Nejsem si tak jistý, mě spolehlivě ožírá borůvky a listy ryngle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 8.6.2012 12:45

Vrtbař uhlazený

Samička si vytvoří pomocí žláz na zadečku vaječné pouzdro podobající se šišce. Vajíčko klade na vrbu, kde tyto bělavé protáhlé larvy ve zvláštních dosti pevných schránkách žijí trvale a dokončují v něm larvální vývoj. Vylíhlé larvy jsou bělavé, protáhlé a žijí na listech vrb. Dospělec i larva se živí vrbovým listím. Přes hojný výskyt vrbové porosty příliš neohrožuje, aby si
vynucovaly regulační zásahy. (Wiki)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 29.37 (?), 8.6.2012 13:09

Existuje ještě podobný - vrbař čtyřtečný.

vrbař čtyřtečný
Clytra quadripunctata

Samice obalí každé vajíčko obalem z vlastního trusu a zvláštního sekretu, odloží je na větev, na hnízdo mravenců nebo jednoduše na zem. Čerstvě vylíhlé larvy, které pouzdro z trusu nikdy neopustí, se pevně přichytí nohou mravenců pohybujících se v blízkosti a ti je pak donesou do mraveniště. Po dvou a čtyřletém vývinu se larvy v mraveništi zakuklí přímo v pouzdře z trusu.

Potrava: Brouci žerou listy. Larvy se v mraveništi živí organickým odpadem, příležitostně i vajíčky mravenců.

Typické stanoviště je listnatý nebo jehličnatý les, kde dospělí se živí listy celé řady stromů a keřů - břízy (Betula), dubu (Quercus), hlohu (Crataegus), trnky (Prunus spinosa), vrby (Salix spp.), olše (Alnus incana), lísky (Corylus) a jilmu (Ulmus) apod. Žijí obvykle v blízkosti hnízd mravenců Formica rufa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.2 (?), 14.6.2012 15:59

Zdravím, vrbu mám na zahradě také - na tu se ani nepodívá. Ovšem reklodu a letos vysazené švestky opravdu miluje... zatím chodím a zabíjím je (v desítkách)... ovsem porad bez ucinku, budu muset zkusit ten postrik...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.132 (?), 27.5.2018 21:32

Nejenom že žere listy rynglí a švestek ale také okusuje mladé listy a výhony na meruňkách. Dnes se mi jich podařilo pozabíjet asi 20 kusů na tříleté meruňce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 8.6.2012 16:22

Tak takto se ta potvůrka jmenuje! Už pár let mi ožírá nově vysazené hlavaté vrby. Taky jsem ji viděl i na jiných dřevinách v zahradě. Vůbec bych se nedivil, kdyby občas dostala chuť na nějo lepšího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika