Šarka švestek



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 152.250 (?)
5.6.2012 18:09

Nevím do jaké míry budou tolerantní slivoně, ale já prozatím k šárce tolerantní jsem. Například její přítomnost v meruňce RADKA doposud problémy nečiní. Jelikož se jedná o velmi kvalitní ranou meruňku, likvidovat jí nechci. Kdyby tento problém potkal nějakou LEdnickou odrůdu (mimo Leskory), nebo Holovouskou Kompaktu, už by byla dávno pryč. Doufám, že odrůdy jako Early Orange, Orangered nebo odrůdy s Escande budou neméně kvalitní. Slivoň Jubileum likvidovat zatím nebudu. U Radky jsou plody kvalitní i se šárkou (prozatím). Jubileum by měla mít velmi pevnou strukturu dužniny a výbornou chuť. Ovšem pan Blažek chválí skoro všechny odrůdy, takže to chci otestovat osobně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 150.174 (?), 8.9.2011 19:54
V tom s Vami plne súhlasím. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 143.106 (?), 24.5.2012 23:23

Ono neni receno, ze kdyz se Vam objevi par nepravidelnych zlutych fleku na listech, ze to zrovna hned musi byt sarka.Zkuste pripojit detail fota a pak se muzeme bavit o tom zda se jedna o sarku ci ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 4.6.2012 12:25

Zajímavé útvary vytvořené na listech slivoně JUBILEUM (Giant x Yakima). Že by se s tímto stromkem spřátelila naše stará známá kamarádka šárka s malým "š"? Ať už je to kdokoliv, tak malovat a zdobit listy umí velmi pěkně, to musíte uznat.

smiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.6.2012 12:54

Ano, listy zdobí pěkně, holka jedna flekatá. Teď jde o to, jestli bude umět stejně hezky zdobit taky plody. Pakliže ano, asi se stromek velkého jubilea těžko dožije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 4.6.2012 15:18

laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.140 (?), 4.6.2012 21:49

Zdravím, skutečně výstavní. Akorát jsem si myslel a doufal, že zrovna Jubileum může být jedna z tšch aspoň tolerantních. Je to skoro do učebnice, david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 152.250 (?), 5.6.2012 18:09

Nevím do jaké míry budou tolerantní slivoně, ale já prozatím k šárce tolerantní jsem. Například její přítomnost v meruňce RADKA doposud problémy nečiní. Jelikož se jedná o velmi kvalitní ranou meruňku, likvidovat jí nechci. Kdyby tento problém potkal nějakou LEdnickou odrůdu (mimo Leskory), nebo Holovouskou Kompaktu, už by byla dávno pryč. Doufám, že odrůdy jako Early Orange, Orangered nebo odrůdy s Escande budou neméně kvalitní. Slivoň Jubileum likvidovat zatím nebudu. U Radky jsou plody kvalitní i se šárkou (prozatím). Jubileum by měla mít velmi pevnou strukturu dužniny a výbornou chuť. Ovšem pan Blažek chválí skoro všechny odrůdy, takže to chci otestovat osobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
radovan rbk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 224.14 (?), 19.7.2013 12:07

Dobry den. Je toto sarka mam to na trojrocnej hanite.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 19.7.2013 12:30

Jsou to zřejmě typické projevy šarky. Hanita patří mezi tolerantní švestky, tedy není imunní, ale nemoc by se na plodech neměla výrazněji projevovat. Někteří říkají, že plody z napadených stromů jsou méně sladké, ale potvrdit to nemůžu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 19.7.2013 21:15

Ano, ano. Takhle vypadají listy na mé Valjevce. Ale letos, zaplaťpánbůh, jsem na plodech postižení zatím nezaznamenal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika