Šárka - Haganta, Gábrovská, Čač. rodná



host - 189.156 (?)
11.8.2018 9:26

Ano máte pravdu v pomologiích uvedena je. Ovšem co se mi nezdá je to, že její úrověň citlivosti vůči šarce je na podobné úrovni, mi přijde jako výrazně, ale výrazně nižší a to je to, proč je pro mě obrovsky zajímavá. Špičková švestková chuť, vysoká úrodnost a krom jiného je velice výhodný kompaktní habitus stromu, větve není třeba podpírat ani při velkých úrodách předpokládám. Pro potenciální zájemce o tuto odrůdu je právě informace o tom, že úroveň citlivosti k šarce je téměř jako u Domácí asi dost odrazující a sáhnou raději po těch všech různých Topech, jež se jí kvalitou většinou ani nepřibližují. Opravdu musím říct že jsem zklamán těmito novým odůdami. Jsou jich desítky, ale je to něco zcela jiného než Domácí švestka a to tak že dramaticky. Mám jich tu několik, krom jiného i zde vychvalovanou Hanitu, která se ale s Hamanovou nedá srovnat ani náhodou.

                      Ing. Fidla

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.17 (?), 30.7.2016 17:18
Táto fotka by už mohla byť lepšou indíciou na určenie odrody (súčasný stav). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 30.7.2016 23:12

Tak já si typnu. Nebude to nějaké vejce z Čech? Papežské nebo Paví. (protože je mám, zatím neplodící, na zahrádce) JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.133 (?), 2.7.2016 10:16

Malvazinka? A.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.94 (?), 2.7.2016 15:16
Malvazinka to nie je.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.7.2016 18:16

Malvazinka není žlutá nýbrž růžovofialová. Já bych tipoval něco jako Thames cross, Miragrande, Aprimira, Bellamira., Ale žádná z nich u nás ještě nezraje. Špendlík bych čekal víc do tvaru kapky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.17 (?), 30.7.2016 23:12
Bingo! - je to Aprimira. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.212 (?), 10.8.2018 13:53

Zdravím, komu už dozreli odrody Čačanská rodná a Gabrovská? Sú to staré odrody ktoré nevytlačili z trhu ani nové odrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.156 (?), 10.8.2018 16:05

Zdravím, Gabrovská začíná, Ččanská Rodna už nějaký ten den postupně opadává, letos bohužel je kvalita nižší, než jiné roky, myslím chuťová. Je otázka zda je to jen přeplozením, přestože jsem protrhával, nebo se více projevila šarka, zřejmě kombinace obou faktorů. Letos ji každopádně strčí do kapsy Hamanova, což je nejlepší pravá švestka, jakou jsem jedl za poslední roky. Její chuť je až esence švestkovosti! Zřejmě právě proto se o ní moc nemluví, aby se dostalo i na ty nové imitace Domácí..

                     Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 10.8.2018 21:12

Což o to, ono se o ní mluví, hlavně v minulosti se o ní mluvilo a psalo. Hlavně v souvislosti s tím, že zraje dřív než Domácí a kvalitou se jí vyrovná. Tím natahuje dobu konzumace pravých švestek a spolehlivě dozrává i tam, kde Domácí má problémy. Bohužel citlivost k PPV je jen o málo menší, v tom vidím ten důvod ústupu ze slávy. Nebo znáte snad nějakou pomologii, kde by nebyla uvedena?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.156 (?), 11.8.2018 9:26

Ano máte pravdu v pomologiích uvedena je. Ovšem co se mi nezdá je to, že její úrověň citlivosti vůči šarce je na podobné úrovni, mi přijde jako výrazně, ale výrazně nižší a to je to, proč je pro mě obrovsky zajímavá. Špičková švestková chuť, vysoká úrodnost a krom jiného je velice výhodný kompaktní habitus stromu, větve není třeba podpírat ani při velkých úrodách předpokládám. Pro potenciální zájemce o tuto odrůdu je právě informace o tom, že úroveň citlivosti k šarce je téměř jako u Domácí asi dost odrazující a sáhnou raději po těch všech různých Topech, jež se jí kvalitou většinou ani nepřibližují. Opravdu musím říct že jsem zklamán těmito novým odůdami. Jsou jich desítky, ale je to něco zcela jiného než Domácí švestka a to tak že dramaticky. Mám jich tu několik, krom jiného i zde vychvalovanou Hanitu, která se ale s Hamanovou nedá srovnat ani náhodou.

                      Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika