Samosvorná ochrana proti okusu



Stránky: 1,  2   
host - 176.213 (?) 
1.12.2015 15:15, zobrazeno: 6081x
Dobrý den, máte někdo zkušenosti se samosvornou ochranou pro okus stromku. Připadne mi to jako praktická a pohodlná věc a při ceně 30,- na stromek je to super. Bohužel jsem se nikde nedočetl praktické zkušenosti. Díky Tonda
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 1.12.2015 15:27

Proti zajícům funguje, ale proti ovcím a vysoké nikoliv - tam je potřeba doplnit o pachový repelent nebo mít pozemek chráněný lesnickou oplocenkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.213 (?), 1.12.2015 15:32
Mám v plánu stromky ještě obalit izolací co se nasazuje na trubky od topení. kvůli teplým zimním a jarním dnům. to už by mohlo zabrat i na srnky. co myslíte?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 1.12.2015 15:42

V kombinaci s výkyvy počasí- zatečení vody a opakované zmrznutí, je toto opatření kontraproduktivní až pro stromek smrtící...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 1.12.2015 16:48

Základem účinnosti ochrany proti okusu je, že ji zající neprokousnou. U té samosvorné je efekt zesílen hladkým povrchem a minimálním průměrem otvorů tak, že zajíc nemá kde začít. Oproti pletivu poskytuje závětří a ochranu před přímým osluněním, což jako klimatická ochrana postačuje proti předčasnému narašení a vzniku mrazových desek.

Mirelon či Tubex na trubky od topení jsou nesmysl. Jednak zajícům chutnají, druhak nemají UV stabilizaci a tím pádem potřebnou trvanlivost. Cenu neřeším - nevím jestli nemáte "odřezky zdarma". Ale osobně bych to nebral/nedával ani při ceně "zdarma" (vs. 30,-Kč/1 ks samosvorná). To už je lepší "divočina" z PET láhví na pívo (tmavé, pevnější dvoulitrovky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 1.12.2015 18:39

Dobrý den. Neřešte vůbec cenu. Nej je pletivo na králikárnu, ustřihnuté v odpovídající délce. Já dělal z jednoho délkového metru dva kousky. Lesnické pletivo proti zajícům nepomáhá. Mám dva sady, lesnické pletivo kolem nich stálo spoustu peněz a několikrát jsem načapal srnčí uvnitř oplocení. když jsem jedno srnče vyháněl, tak proskočilo okem a to oko nebylo ani roztáhnuté. A zajíci si v sadech lebedili, protože tam měli klid. Mám ale fenku jezevčíka a tak když tam nějakého načapala, tak ho pěkně prohnala. A zajíc okem taky proskočí. Jinak jsem vyzkoušel všechny možné chráničky, ale to pletivo co jsem popsal je vůbec nej. Jen s tím stříháním pletiva je trochu práce. Ale při dnešní ceně stromků je to v pohodě. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.213 (?), 2.12.2015 12:26

diky za rady. tubex na to dávat nebudu. rekultivuji starý extenzivní sad (prudký kopec, nadělané terasy-nadmořská výška 250mnm).  prvních 20 stromku slivoní jsem zasadil tyden na zpět.  srnky tam někdy potkávám. takže to u mě asi vyhraje samosvorná ochranna + Aversol. a přemyšlím, že v prvních dvou letech udělám pro sichr nějakou zábranu s akátových větví. Ještě jednou díky a kdyby měl někdo ještě nějakou dobrou radu nebo připomínku, tak napište.  Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Palo-Myjava - (18) - 174.205 (?), 2.12.2015 21:27

Ja som teraz dával okolo stromkov plastové pletivo Polynet - je v rôznych výškach (1000mm 1250mm a 1500mm) a šírka až 50m, takže sa dá z toho nastrihať rozmer aký treba pre každý strom - proti zajacom by to malo stačiť ale srnka samozrejme dosiahne aj vyššie na stromček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 2.12.2015 15:09

Mirelon jsem kdysi použil na ochranu stromků. Proti okusu dobré, srnky to nežraly. Zato si pod tím udělali mraneniště brablenci a přitom celý prostor mezi kmínkem a mirelonem vyplnili hlínou. Jestli to bylo něčemu na závadu nevím, ale když jsem to zjistil, tak jsem mirelon dal pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.84 (?), 2.12.2015 21:55
Ahoj, mám ji už dva roky a jsem spokojen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika