Ruth Gerstetter



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 41.143 (?) 
1.7.2014 15:05, zobrazeno: 20134x

Švestková sezona začala. Otevíra ju jak jinak nejranější slíva madam Ruth Gerstetter. Co se chuti týče... je to přece první modré ovoce. 10 plodů mělo hmotnost 318 g.

Ruth Gerstetter
Ruth Gerstetter
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 41.143 (?), 1.7.2014 15:05

.

Ruth Gerstetter
Ruth Gerstetter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 1.7.2014 15:27

Výborně. Vlákno o Ruth Gertetter jsem chtěl také založit. Ani se nechce věřit, že tyto plody uzrály už tak brzo. Zralost meruněk se totiž díky počasí poněkud zbrzdila, tak jsem myslel, že to bude platit i pro jiné ovoce. Miloš vyzdvihoval Ruth Gerstetter na úkor Hermanu a Topfirstu, tak si myslím, že je třeba tuto odrůdu vyzkoušet, i když jsem původně myslel, že z hlediska chuti Ruth Gerstetter nebude stát za "řeč". Její letošní ranost je ovšem k neuvěření. surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 245.240 (?), 2.7.2014 13:25

I soused stále teskní po Ruth Gerstetter, tak jsem mu letos sehnal stromek. A teskní právě pro tu jediněčnou ranost odrůdy, jež se svým zráním v tuto nezvyklou dobu stala pro mnohé atrakcí. Ani ta velikost plodů není zase tak nejhorší, alespoň podle uvedení váhy plodů autora vlákna. Podle vzhledu mě napadla i podobnost s bezejmenou "sudetoněmeckou blumou" ve vlákně SLIVOŇ NEZNÁMÁ? Ale ta zraje přece jen později, i když se na Vysočině musí nějaký ten týden od zralosti v nižších polohách odečíst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 41.143 (?), 2.7.2014 16:39

Za celou dobu pěstování letos dozrála extrémně brzy. Škoda, že nemám Herman a Topfirst srovnání by bylo zajímavé. Byla lehce přeplozená, nejmenší hmotnost, kterou jsem zaznamenal byla 22 g. Rozhodně stojí za vyzkoušení. Co se týče "sudetoněmecké blumy" připomíná mi Malvazinku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 2.7.2014 22:39

Nejen Ruth Gerstetter je už zralá. U nme uzrál už i Herman (foto je z 28.6.2014). Letos první plody. Chutné - první švestka, to se cení, ale kdo čeká sladkou švestkovou chuť domácí či dalších pozdních odrůd bude zklamán.

Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 10.7.2014 22:24

Tak Vám tedy gratuluji k prvním švestkám. Já mám první zrající odrůdu až Čačanskou ranou, ale ta ještě zdaleka zralá není. Většinou ještě ani nevybarvuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 10.7.2014 22:33

Mne dnes dozrel mimoriadne velky prvy pldo Topfirst, zabudol som sfotit a zjedol som ho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.7.2014 8:41

Loni touhle dobou jsem založil vlákno Omluva Hermanovi (v němže nkteří viděli fašizující tendence smiley). Švestek měl tehdy málo dík velkému propadu flekatých plůdků a jejich chuť mě po letech příjemně překvapiula. Letos došlo k onomu propadu taky, ale na stromě zbylo plodů mnohem víc. Tím pádem je chuť opět mdlá, take tu omluvu beru zpět.Navíc hodně padají i ne zcela zralé plody. Slimáci jim stihnou přes noc ožrat slupky..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.176 (?), 11.3.2015 8:52

Dobrý deň.

Môžem prosím z vašim dovolením použiť vašu fotku??

Ďakujem Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika