Rumjanaja Zorka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?) 
2.3.2013 18:52

Ano jedna se asijske svestky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 2.3.2013 18:30

Taky jsem si se zájmem přečetl článek pana Kamiše v Zahradkáři 11/2012 na téma ZORKA, a zdá se že to nebude tuctové zboží, hlavně tam, kde se nedaří meruňkám.Jak píše cituji"Tuto odrůdu pěstuji a zkouším po dobu třinácti let na osmi stanovištích v nadmořských výškách od 410-612 mnm.

Rumjanaja zorka dává zdaleka nejjistější výnosy.Poškození pilatkou po odkvětu i bez postřiků tuto odrůdu vůbec neohrozí.Pokud však nepostříkám renklody, tak nesklidím v naší lokalitě ani jeden plod z obou stromů.

Dužina atraktívní žlutooranžové barvy, polopevná,sladkokyselá, a postupem zrání se přelévá ve sladkou.Pecka je velmi drobná.Já touto odrůdou nahradil v naší zahradě v plodnosti nejisté, a na miniliový úžeh náchylné meruňky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 28.2.2013 19:35

Hladal som, no nikde na slovensku som nezohnal. :(

Z Ruska ste kupili stromceky alebo vruble  ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 2.3.2013 18:50

Nejak bych se nepidil po teto odrude.Mate moznost si poridit za rozumny peniz Obilnaju tady u nas v CZ a to s vetsimi plody a nebo Otmar.

Za pokus by urcite stala svestka Hoolywood... slechtena svestka v Anglii pochazejici s blizkeho vychodu.Par fotek je uz na netu.Po dvou letech obsypany stromek plody s dlouhou periodou zrani... cervenec-zari.Velikost plodu slepiciho vejce... ale odhaduji tak Claugh...Vyborna i na paleni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 174.207 (?), 13.3.2013 23:26

Ja se pídil po Rumnjanoj Zorke, dostal jsem nějaké rouby z Ruska a je k tomu přibaleno pár roubů, prý lepší odrůdy Solněčnyj Zájčik (Солнечный зайчик). Oni mají Rusové stejného jména i angrešt, když jsem hledal fotky tak mi to vždycky našlo ty angrešty. Jinak by to mělo být snad nově vyšlechtěno. Oni Rusové - a tím myslím všechny bývalé občany CCCP - mají jenom těch odrůd uznaných asi 30 a spoustu dalších volně rostoucích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 1.101 (?), 23.3.2014 14:05

Má už někdo větší zkušenosti s touto odrůdou myrobalánu?Rodí už někomu?Jaká je kvalita plodů a odolnost k šárce?Mám jeden stromek naroubovaný, rouby od pana Kamiše, zvažuji zda ho ponechat nebo do řady zasadit raději nějakou osvědčenou slivoň.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 23.3.2014 14:14

Kvalita plodů je dobrá, pokud jich není na stromě moc. K tomu vyžaduje probírku.  Šarku na plodech jsem, bohužel, měl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.7.2014 18:42

Letošní zkušenosti z druhé úrody Rumjanej Zorky. Nečekal jsem zázraky, prvotní nadšení z plodových myrobalánů a asijských slivoní dávno ochladlo. Chutí se  švestkám nevyrovnají, ale je to jisté zpestření. Navíc rostou zdravě a jsou povětšinou nenáročné a tolerantní.  O Zorce to ale neplatí. Na jaře se obsypala víc než plané myrobalány a vynutila si razantní probírku. V tuto dobu, ještě před zralostí, je plno plodů zasažených šarkou. Vypadá to, že Zorka na mé zahradě skončila.
    
 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.7.2014 10:49

Tak vypadají Zorky na stromku. I když se chutí a především barvou odlišují od uniformních modroplodých myrobalánů (Obilnaja, Desertnaja, Otmar, aj),  je citlivost na šarku příliš velký nedostatek. Její osud je nejspíš zpečetěn.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.152 (?), 13.8.2014 21:52

Můj první plod Zorky vypadá takto, opadl ještě před dozrátím, tuším byl poškozen hmyzem.Stromek je ještě v mé miniškolce, zvažuji zda ho ještě rok nechat a dát mu šanci.Martin

Zorka
Zorka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika