Rozkvétání slivoní



Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?)
8.4.2020 21:57

Dnes se otevřely první květy na Toptaste, Topkingu,Azuře a Špendících.Jofely a Durancie jsou letos bez květních pupenů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 8.4.2020 21:57

Dnes se otevřely první květy na Toptaste, Topkingu,Azuře a Špendících.Jofely a Durancie jsou letos bez květních pupenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 9.4.2020 7:18

Jak psal Vojta Mikeš, tak tady to nevypadá s násadou květů nějak špatně. Jen nevím, co udělat později s těmi špačky. Pod stromy jsou mraky pecek, takže si znova uvědomuju, kolik škody tato nevítaná havěť natropí každý rok. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 13.4.2020 14:38

A zase to všechno nádherně kvete. "Za plotem" leckdy víc, než na zahradě. 






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Patrik60 - (12) - 223.78 (?), 15.4.2020 14:51

Opravdu krásný pohled. U nás v sadě u Uherského Hradiště to kvete podobně. Jen se bojím, co s květy provedl dnešní ranní mráz, bylo u nás -2,5 stupně :-/ Snad to květy vydržely, jako by nestačila již letošní absence meruněk. Doufejme, že se další mrazíky již nebudou opakovat.

Jak jste na tom ostatní, po dnešním mrazivém ránu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 15.4.2020 20:08

Venku je to boží, když všechno kvete. Dneska jsem náhodou uviděl v zahradnictví nový insekticid, tak jsem ho vzal, jako že mám nějaký další postřik na hmyz a ejhle, doma si přečtu na internetu, že je to přejmenovaný Decis, to mě teda podrž. Takový triky na nás zkoušej.  indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 17.3.2021 9:44

Sorry za ty rozmazaný fotky, tenhle „fotografický aparát“ ostří na velmi krátkou vzdálenost hůř než ten předtím, a když se přidá ještě zatažená obloha, tak je vymalováno. Klasicky jako první ze slivoní rozkvétá ta asijská směska + švestkomeruňky.  Jestli všechen tenhle "prevít“ nevykácet, toť otázka, pořád to visí ve vzduchu. Jen to zabírá zbytečně místo a užitek minimální. 

Plumcot
Plumcot
Fortune
Fortune
Fortune
Fortune
NE Dapple
NE Dapple
švestkomeruňka
švestkomeruňka "no name"
Topfirst
Topfirst
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 13.4.2021 17:01

Existuje vůbec odrůda švestkomeruňky s názvem Plumcot (Jukka), nebo je to nějaký výmysl?

Plumcot
Plumcot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?), 13.4.2021 17:32

tady se mi klubou první květy Viktorie. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 18.4.2021 14:21

Je to docela rozdíl, když se podíváte na květy asijské švestky Fortune, švestkomeruňky bez názvu a švestkomeruňky s názvem Plumcot. Ten Plumcot se spíše podobá meruňce. Uvedeno je, že je to křížení 50 na 50. 

Fortune
Fortune
švestkomeruňka Plumcot
švestkomeruňka Plumcot
švestkomeruňka bez názvu
švestkomeruňka bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.222 (?), 30.4.2021 7:46

Mám několik plodících myrobalánů a čtyřletých japonek. Mimo Oishi Wase a Melitopolu jsem plody Japonek již ochutnal. Pomocí nasazených druhých brýlí (nemám lupu) jsem zjistil, že neplodící japonky a myrobalány mají poškozené čnělky v květech (fota) totéž se vyskytuje u dvou třešní (po 10 let mají až 5 třešniček na strom). Největší jarní mrazík ve dvou metrech byl letos -3°C. Proti moniliové spále jsem stříkal nazačátku dubna (těsně před rozkvětem myrobalánu). Setkali jste se s podobným poškozením květů peckovic? Může to být nějaká viróza? Díky za odpověď. Čeněk

Oishi Wase
Oishi Wase
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika