Rozkvétání slivoní



bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?)
9.5.2017 18:59

Petr: ja mám slivky chuťovo dobré, sladké a držia sa kôstky ako zlatokopka podnikateľa, tak som skúsil iné odrody. čím viac skúsim, tým budem raz múdrejší a aspoň niekto iný v okolí už neurobí moje chyby :) jablone uvidím, to budem postupne, zatiaľ mám rubín a james grieve red... btw. sneží u mňa teraz :D

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 254.170 (?), 13.4.2017 18:28

U nás už kvete plně Jojo i Zelená renkloda, jen včely nejsou v tomhle počsí nikde vidět. S. A.

Opava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 13.4.2017 18:58

Tady kvetou špendlíky a mirabelky zítra to rozbalí Toptaste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 8.5.2017 17:05

Zdravím ze Sudet (600m).Tak tady kvetou třešně a rozkvétá Althanova renglóda, Vlaška ještě nikoliv. Co třeba kvete pod Tatrami bunnymu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 9.5.2017 15:39

Bunny, tak to bude u Vás podobné klima, jako v těch mých Sudetech (Vysočina). Taky začínají kvést nejranější slivoně. Pokud se nemýlím, tak se v takové oblasti dá něco vypěstovat. A některé odrůdy jabloní můžete mít chutnější než tady dole v Polabí. Ze slivoní bych končil odrůdami, které zrají na přelomu 8. a 9. měsíce. Klasicky bych doporučil Č.Rodnou, Gabrovskou, Hanitu, Katinku. Hlavně tu Katinku a Hanitu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 9.5.2017 16:02

Petr: zo sliviek mám katinku hanitu a herman. to sú tie, ktoré som sadil ja (už po tom ako som dostal rozum). mám aj iné odrody, ale netuším aké (moja chyba) a potom ešte "zdedené", ale tie posledné roky buď neplodili alebo nedozreli. kedysi som býval v 1000 mnm a starý pán pestoval jabloň, ktorá plodila veľa a jablká boli veľké, ale viac si nepamätám, teda dá sa to celkom určite :) podľa dozrievania priesvitných letných budem snáď vedieť určit, kedy u nás dozrievajú iné jablká oproti "papierovému termínu". ja si to vôbec nepripúšťam, že by sa tu nedalo pestovať nič rozumné :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 9.5.2017 18:37

Chtěl jsem napsat, že máte končit podzimními odrůdami jablek, ale v Sudetech mají Idared a když se sklidí tak koncem listopadu (11.měsíc), tak je leckdy chutnější, než ty kupované v marketech, takže se například klidně pusťte do většiny rubínových odrůd. Na Hanitu jsem v Sudetech taky moc zvědavý. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 9.5.2017 18:59

Petr: ja mám slivky chuťovo dobré, sladké a držia sa kôstky ako zlatokopka podnikateľa, tak som skúsil iné odrody. čím viac skúsim, tým budem raz múdrejší a aspoň niekto iný v okolí už neurobí moje chyby :) jablone uvidím, to budem postupne, zatiaľ mám rubín a james grieve red... btw. sneží u mňa teraz :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 10.5.2017 11:47

Bunny, zapomněli jsme na největší hit posledních let - Admirál. Starší Idared v Sudetech se dole rozbočuje ve dva kmeny, tak jsem jeden přerouboval na Admirál. Nejstarší rouby tam mám tříleté a až teď se chystají kvést, ale zatím jen sem tam něco. Přitom jsou pěkně vzrostlé a zdravé. Ze slivoní vyzkoušejte Opál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 10.5.2017 12:04

Petr: tak ja mám byť pokusný králik, aby potom zvyšok sveta vedel, čo sa dá pestovať v "himalájach"? idem do toho!  laugh  skúsim aj Opál na jar zasadiť. Admirál by som veľmi chcel, ale musím byť reálny, u mňa to asi nepôjde a chcem to robiť postupne a hlavne u nás sa o dosť ťažšie zháňajú stromčeky ako u vás. nevadí (odroda+podnoz), keby to bolo ľahké, tak ma to nebaví... :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 10.5.2017 16:44

smiley Aby jste mně pak "nespílal" jako pan PP, kterého jsem lákal vysadit v nevhodné oblasti marhuľku a marhuľka ne a ne zabrat. Já mám výhodu, že na Vysočině mám na pokusy zhruba dvacetileté jabloně, sice bohatě porostlé lišejníkem a s místy oloupanou kůrou, ale jinak jsou vitální. Slivoně kupujte na myrobalánu, to je nejběžnější podnož, takže na nich určitě něco seženete. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika