Rozdíl mezi Ringlí a Blumou



host - 153.51 (?)
23.9.2012 23:59

Pánové, nikdo jste zde nezmínili Kirkeho asi slívu, nebo pološvestku? Je výtečná, připadá mi příbuzná k Ruth gersteter a i k Althanově slívě. Je málo rozšířená a na Liberecku v Hanychově se jí říkalo Kozí. Pak také v Liberci v Kateřinkách bývala alej Viktorky, což byla velice zajímavá slíva ještě po sudetských němcích. Byl to zřejmě semenáč z britské slívy Viktoria, ale pravokořenný a rozmnožovaný zřejmě odkopky. Stromy plodily dobré ovoce, i když některý rok, studený rok na liberecku tzv. smolily, měly malinkou v špičce plodu klejotokovou špičku. Já Viktorku pěstuji nyní na Mělníku, plody mají výtečnou chuť a šárkou netrpí. Možná mám poslední stromy, protože tato místní odrůda z Kateřinek dávno podlehla urbanizaci města.

Ale co je u ni zajímavé, že tvoří obrovské stromy 10-15m vysoké a plodí až do stáří dobře.

zahradník Přemysl Podrazský

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 43.70 (?), 11.9.2012 15:44

Malvazinku mám a když je zralá nezdá se mně nijak moc kyselá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.9.2012 17:52

Ve srovnání s tehdy pěstovanými Zelenou, Althanovou, Oulinskou renklodou i běžnými švestkami se mi kyselejší zdála. Což však nebylo pro přímý konzum nijak nepříjemné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.51 (?), 23.9.2012 23:59

Pánové, nikdo jste zde nezmínili Kirkeho asi slívu, nebo pološvestku? Je výtečná, připadá mi příbuzná k Ruth gersteter a i k Althanově slívě. Je málo rozšířená a na Liberecku v Hanychově se jí říkalo Kozí. Pak také v Liberci v Kateřinkách bývala alej Viktorky, což byla velice zajímavá slíva ještě po sudetských němcích. Byl to zřejmě semenáč z britské slívy Viktoria, ale pravokořenný a rozmnožovaný zřejmě odkopky. Stromy plodily dobré ovoce, i když některý rok, studený rok na liberecku tzv. smolily, měly malinkou v špičce plodu klejotokovou špičku. Já Viktorku pěstuji nyní na Mělníku, plody mají výtečnou chuť a šárkou netrpí. Možná mám poslední stromy, protože tato místní odrůda z Kateřinek dávno podlehla urbanizaci města.

Ale co je u ni zajímavé, že tvoří obrovské stromy 10-15m vysoké a plodí až do stáří dobře.

zahradník Přemysl Podrazský

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 21.1.2013 17:54

Neni nadherna ta bluma.

OBRIA BLUMA
OBRIA BLUMA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 21.1.2013 18:22

Pěkná je, což o to. Trochu mi ale přijdou zavádějící ty reklamní obrázky, kde není poznat, jak velké je to děťátko, co ve své ručce  blumu drží. Takhle euro mince nebo centimetrové měřítko by byly objektivnější. 
   Stejný obrázek měl před lety přiložený Bakker v katalogu u sadby své prodávané ryngle pod názvem jablkošvestka (!). Plody mají v průmru 5 cm - asi jako ty v marketu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 21.1.2013 19:15

Pane Fialo, nechci Vám brát nadšení, ale nevěřte všemu, co je na obrázcích.Doplnit do dlaně cokoliv není problém.Mimochodem, ta ruka je upravovaná. Domnívám se, že právě po po instalaci blumy.Je to hezky poznat v dolní části palce, v místě, kde navazuje na zbytek ruky.P


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.119 (?), 21.1.2013 22:08

Název   Bluma   používají supermarkety pro různé krížence Japonských slivoní o průměru cca 5 cm a více.  Vždy je ale potřeba znát odrůdu.

Když si chcete koupit a zasadit jabloň, také je dobré znát odrůdu.

Jarin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.74 (?), 9.6.2015 14:26

Dobrý den. Rád bych po skácení břízy vysadil u chaty na přistínění nějakou Blumu. Kromě ochrany oken před sluníčkem by měl strom pěkně vypadat a plody chutnat vnoučatům. Ptám se tedy, máte-li nějaké doporučení. Na netu jsem našel nějaké tipy, ale osobní zkušenosti či bližší informace ne. Některé údajně mají i červené listy, ale o kvalitě plodů se moc nepíše. Zaujali mě HOLLYWOOD, BLACK DIAMOND ap. Také "broskvošvestka" MELITOPOLSKY mi nedává spát ;o)  Můžete mi poradit a nasměrovat. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 23.1.2013 16:01

Pani zahradkari ja to tam davam z dlhej chvile aby bolo načo pozerat cez tieto dlhe zimne dni.

VELKA ŽLTA BLUMA
VELKA ŽLTA BLUMA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 24.1.2013 9:21

Pane Fialo, díky za příspěvky.Spousta z nás by tyto fotky nikdy nenašla.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika