Rouby vs. sníh / mráz



driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 92.24 (?)
19.4.2017 10:02

No tak mám s tím lepší zkušenosti, že když má roub dostatek vlhkosti prodlužuje se tím jeho životaschopnost a možnost ujmutí. Nebo alespoň tak si to myslím. Roubuji teprve 3. rokem tak nevím. Pokusně jsem zkoušel roubovat i v lednu a roubu to nevadilo a probudil se, ale teď když jsou v noci mrazíky a ještě budou, tak nevím co to udělá s novýmy lístky na roubu. Byla to jen otázka?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 92.24 (?), 19.4.2017 9:20, zobrazeno: 4222x

Dobrý den, prosím o radu. Celou zimu jsem v ledničce opatroval rouby, před cca měsícem jsem narouboval a pozorval jak se hezky budí... a teď toto. Z jednouho sáčku kryjícího roub jsem nyní otřepal sníh a už vidím ty žloutnoucí lístky. Ani nemám odvahu kontrolovat ostatní. Asi ty nové lístečky všechny omrznou co? Myslíte, že to pak ještě pustí znova nebo je všech 50 roubů v pr**li? Ach jo :-(

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 19.4.2017 9:23

Proboha, co s tím všichni máte? surprise Proč by roubům měla vadit trocha sněhu a jarní mrazík? Proč by to mělo vadit novým výhonům? A proč máte rouby zabalené v sáčku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 92.24 (?), 19.4.2017 10:02

No tak mám s tím lepší zkušenosti, že když má roub dostatek vlhkosti prodlužuje se tím jeho životaschopnost a možnost ujmutí. Nebo alespoň tak si to myslím. Roubuji teprve 3. rokem tak nevím. Pokusně jsem zkoušel roubovat i v lednu a roubu to nevadilo a probudil se, ale teď když jsou v noci mrazíky a ještě budou, tak nevím co to udělá s novýmy lístky na roubu. Byla to jen otázka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 19.4.2017 10:14

Tak abych byl upřímný, mám taky pochybnost, jak dopadne rašící, ale ještě neujmutý roub naroubovaný 10cm nad zemí, když v přízemní vrstvě může být v pátek mráz klidně i okolo -10°.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 19.4.2017 12:38

Každoročně roubuju peckoviny v únoru - líp se mi ujímají. Mrzne pokaždé, roubům to nevadí. Zelené lístečny mohou namrznout, ale vyraší znovu. O to straxch nemám. Problém jsou květy a plůdky.
   Což o to, roku 2006 touto dobou ležel sníh ještě od ledna a taky mrzlo.Při průklestu zahrady jsem se po kolena bořil do sněhu. Jenže nebyl ten zku... ě teplý březen a tak ještě nic nekvetlo. Úroda byla mimořádná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.24 (?), 19.4.2017 13:41

Kurnik dík za naději, snad to ty pučící lístečky na roubech vydrží. Dělal jsem si "zásobárnu" roubů a mám na stromě aktuálně naroubováno 13 odrůd tak doufám, že je nebudu muset příští rok pracně shánět a uchovávat znova.

ROUBŮM ZDAR A SNĚHU ZMAR!

P.S.: aktuálně mám brouka v hlavě, jestli se různé odrůdy na stromě nebudou bít, ale na druhou stranu jak ten fešák v Kanadě má na stromě 40 odrůd a strom vegetuje :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 19.4.2017 13:55

mám brouka v hlavě, jestli se různé odrůdy na stromě nebudou bít, ale na druhou stranu jak ten fešák v Kanadě má na stromě 40 odrůd a strom vegetuje 

Což o to, proč by strom nevegetoval. Že se ale jednotlivé odrůdy na stromě někdy bijí, to je fakt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.91 (?), 19.4.2017 14:31

Jestli to mate roubovane na podnozi v kvetinacich tak urcite schovat, jinak vam pupeny vymrznou. Loni pri tech dubnovych mrazech mne takto vymrzlo par meruni pri asi -5. Znamemu pri -8 zmrzlo kolem 30 meruni a prezila jedina, letos musel vsechno roubovat znova. Slivone a jablone davaji mrazy mnohem lip, ale pokud by bylo -10 (o cemz teda vazne pochybuju), tak nevim nevim. Zalezi samozrejme na stadiu naraseni, ale uplne v pohode, jak pisou nekteri to rozhodne neni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 20.4.2017 19:03

Rašící roub by mohl přežít i větší mráz. Hůře by na tom byl mladý nevyzrálý výhon.

Výhon z podzimního očka
Výhon z podzimního očka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika