Rouby vs. sníh / mráz



driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 92.24 (?) 
19.4.2017 9:20, zobrazeno: 4213x

Dobrý den, prosím o radu. Celou zimu jsem v ledničce opatroval rouby, před cca měsícem jsem narouboval a pozorval jak se hezky budí... a teď toto. Z jednouho sáčku kryjícího roub jsem nyní otřepal sníh a už vidím ty žloutnoucí lístky. Ani nemám odvahu kontrolovat ostatní. Asi ty nové lístečky všechny omrznou co? Myslíte, že to pak ještě pustí znova nebo je všech 50 roubů v pr**li? Ach jo :-(

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 19.4.2017 9:23

Proboha, co s tím všichni máte? surprise Proč by roubům měla vadit trocha sněhu a jarní mrazík? Proč by to mělo vadit novým výhonům? A proč máte rouby zabalené v sáčku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 92.24 (?), 19.4.2017 10:02

No tak mám s tím lepší zkušenosti, že když má roub dostatek vlhkosti prodlužuje se tím jeho životaschopnost a možnost ujmutí. Nebo alespoň tak si to myslím. Roubuji teprve 3. rokem tak nevím. Pokusně jsem zkoušel roubovat i v lednu a roubu to nevadilo a probudil se, ale teď když jsou v noci mrazíky a ještě budou, tak nevím co to udělá s novýmy lístky na roubu. Byla to jen otázka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 19.4.2017 10:14

Tak abych byl upřímný, mám taky pochybnost, jak dopadne rašící, ale ještě neujmutý roub naroubovaný 10cm nad zemí, když v přízemní vrstvě může být v pátek mráz klidně i okolo -10°.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 19.4.2017 12:38

Každoročně roubuju peckoviny v únoru - líp se mi ujímají. Mrzne pokaždé, roubům to nevadí. Zelené lístečny mohou namrznout, ale vyraší znovu. O to straxch nemám. Problém jsou květy a plůdky.
   Což o to, roku 2006 touto dobou ležel sníh ještě od ledna a taky mrzlo.Při průklestu zahrady jsem se po kolena bořil do sněhu. Jenže nebyl ten zku... ě teplý březen a tak ještě nic nekvetlo. Úroda byla mimořádná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.24 (?), 19.4.2017 13:41

Kurnik dík za naději, snad to ty pučící lístečky na roubech vydrží. Dělal jsem si "zásobárnu" roubů a mám na stromě aktuálně naroubováno 13 odrůd tak doufám, že je nebudu muset příští rok pracně shánět a uchovávat znova.

ROUBŮM ZDAR A SNĚHU ZMAR!

P.S.: aktuálně mám brouka v hlavě, jestli se různé odrůdy na stromě nebudou bít, ale na druhou stranu jak ten fešák v Kanadě má na stromě 40 odrůd a strom vegetuje :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 19.4.2017 13:55

mám brouka v hlavě, jestli se různé odrůdy na stromě nebudou bít, ale na druhou stranu jak ten fešák v Kanadě má na stromě 40 odrůd a strom vegetuje 

Což o to, proč by strom nevegetoval. Že se ale jednotlivé odrůdy na stromě někdy bijí, to je fakt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.91 (?), 19.4.2017 14:31

Jestli to mate roubovane na podnozi v kvetinacich tak urcite schovat, jinak vam pupeny vymrznou. Loni pri tech dubnovych mrazech mne takto vymrzlo par meruni pri asi -5. Znamemu pri -8 zmrzlo kolem 30 meruni a prezila jedina, letos musel vsechno roubovat znova. Slivone a jablone davaji mrazy mnohem lip, ale pokud by bylo -10 (o cemz teda vazne pochybuju), tak nevim nevim. Zalezi samozrejme na stadiu naraseni, ale uplne v pohode, jak pisou nekteri to rozhodne neni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 20.4.2017 19:03

Rašící roub by mohl přežít i větší mráz. Hůře by na tom byl mladý nevyzrálý výhon.

Výhon z podzimního očka
Výhon z podzimního očka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika