Roubovat už peckoviny za kůru?



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 158.229 (?)
30.1.2017 13:00
Nove rouby polozim na snih a pockam na oblevu. Snad jednou prijde. Misto mam poznaceno.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 168.81 (?), 7.6.2016 15:14

""


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.81 (?), 7.6.2016 15:21

To vkládání fotek jsem ještě dokopal. Na první foto je švestka, na druhé slíva a na třetí ryngle. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.6.2016 9:26

Zkusil jsem před 2 týdny, jestli není v červnu pozdě na roubování za kůru. Zdá se, že je to v pohodě.

Haganta
Haganta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 20.6.2016 8:26

Dobrý den.
Opravdu pěkné. Inu kvalitní rouby. Na nich to stojí i padá. „Stará písnička“ a přesto zůstane pořád evrgrýnem.
Ále. Z „včasného roubování“, tedy trošku násilného roubování za kůru, už mám krapet delší výhonky. Rouby z mrtvého stromu už mají výhony délky paže a za listy jim vyrůstají sekundární výhony. Je vláha a přihnojeno. Stihnou ještě založit nějaký květní pupen? 
Taky rouby sílí. Proto píšu a taky proto, aby ve vláknu bylo už všechno. Od začátku do konce. I ošetření po roubování. Jak už jsem výše napsal, letos se mi moc nevedlo. Mimo ztráty jedné odrůdy se mi taky neujaly všechny rouby na přeříznutých kmíncích. A co s tím? Jeden roub bujně roste, páska jej začíná zaškrcovat. Pod páskou, na protilehlé straně řezu, je v ráně dlouhé kolem 6 cm zaschlý roub. Když se neujme jedna z větví v korunce, je to jednoduché. Neujmutý pahýl se za rok odřízne a korunka se zapěstuje z ujmutého.
Jak nejlépe dál postupovat, když je na jedné řezné ploše ujatý i neujatý roub? Ten se zavalováním rány nepomůže. Odmotat pásku, vyvázat roub a výhonky? A jak ošetřit, upravit, ránu? Zavoskovat nebo nechat jen „slunci a větru“? A tak se ptám, co k takovému stavu poradí zkušení sadaři? JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.81 (?), 20.6.2016 10:20

Z „včasného roubování“, tedy trošku násilného roubování za kůru, už mám krapet delší výhonky.

To je celkem pochopitelné. Tam, kde jsem rouboval v únoru kopulací, jsou přírůstky taky podstatně delší než ze před 14 dny, kdy teprve zelení pupen. Ale pozoroval jsem, že do podzimu se přírůstky obvykle srovnají, resp. roli hrají jiné faktory (bujnost odrůdy, zmlazení podnože, atd.) Samozřejmě čím dřív lze roubovat, tím líp - už kvůli úchovnosti roubů. Jenomže mně se rouby peckovin za kůru, která nejde snadno odchlípnout, ujímaly špatně.
   Co s neujatým roubem po obvodu větve? Těžká rada. Já ho jen vytáhnu z ponechaného úvazku a díru zatřu.  Cením si, když z kůry těsně pod řeznou plochou vyraší spící pupen,  ten pomůže s hojením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.136 (?), 30.1.2017 12:18

No, čas roubování peckovin za kůru ještě skoro půl roku nenastane, ale co přípravy? Tedy rouby.
O vánocích byl vhodný čas. Ten jsem s nadhledem prošvihl (bude i po Novém roce). Ale od Nového roku mrzne jako o závod a máme únor. Co s tím? Tedy kam rouby zahrabat. Zem je jako beton a dlouho bude.
A to jsem chtěl brát rouby ze starých stromů. Tedy malé, slabé, prostě mizerné. Napadlo mě, odebrat a provizorně je do tání zahrabat pod sníh. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 158.229 (?), 30.1.2017 13:00
Nove rouby polozim na snih a pockam na oblevu. Snad jednou prijde. Misto mam poznaceno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.244 (?), 5.2.2017 12:55

má niekto skúsenosti zo štepením do rázštepu? aká je ujateľnosť sliviek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.2.2017 13:00

Ujímatelnost není špatná, zdá se mi lepší než na kozí nožku. Ale rány na podnoži mi přijdou příliš velké. Proto raději volím v předjaří kopulaci a u silnějších větví za kůru po odkvětu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?), 11.8.2017 14:47

Dotaz na pana Vysloužila. Chci se pokusit o první roubování a to za kůru. Pořídil jsem si k tomu před časem myrobalán (50cm asi kontejnerová sazenice). Dnes má výšku cca 3m, ale kosterní větve mají ani ne 2cm v průměru. Můžu již na takovéto zkusit roubovat?

A ohledně uložení roubů, je možno je například vložit do kýble s hlínou, nebo lépe rovnou do kypré vlhké půdy do stínu? Má se vlhkost půdy udržovat uměle, to je například umělou zálivkou?

Děkuji. Sadař

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika