Řez ryngle oulinské



Stránky: 1,  2   
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 36.4 (?) 
10.5.2017 6:26, zobrazeno: 13122x
Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu ohledně této ryngle oulinské. Letos v dubnu sázená jako prostokořená. Terminál a dvě kosterní větve podle mého svírají příliš ostrý úhel. Měl bych oba terminály střihnout na větevní kroužek a udělat tak ze stromku čistý špičák? S tím, že bych jako kosterní větve vybral další rok jiné, které snad narostou líp vzhledem k terminálu. Nebo je možná další varianta, jaká? Děkuji. Martin
Jiný pohled
Jiný pohled
Ryngle oulinská
Ryngle oulinská
Další pohled
Další pohled
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 189.156 (?), 10.5.2017 6:49
Ááá další podvedený zákazník, který místo Oulinské renglody dostal Ontario... Už jsem o tom psal, pravou Oulinskou renglodu v našich končinách už dlouho nikdo neviděl... Ale k vašemu dotazu. Pokud vám vyhovuje takováto výška kmínku klidně odstrante jen jednu z těch dvou větví a sice ten přímý konkurent terminálu.. Nebo klidně obě a korunku založte za rok výše, což je postup, který bych udělal já, mám radši stromky s trochu vyšším kmínkem... Ing. Fidla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 10.5.2017 12:12

...souhlas, za mě-kůl dávám cca10 až 15cm od stromku-to není tak moc, slyšel jsem, že pro Kolín nad Rýnem doporučují dokonce distanc na délku pažecheeky. A zatím vážu na nekonečno.  SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.94 (?), 10.5.2017 14:48

Aký je rozdiel medzi Oulinskou riglotou a Ontariom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 10.5.2017 15:08

Taky by mě zajímalo, jak se z nekvalitní fotky právě zasazeného rašícího prutu pozná, o jakou odrůdu se jedná a která to není?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 4.177 (?), 10.5.2017 20:07
Doplňující fotky. Ing. Fildo, je Vaše tvrzení nějak doložitelné? Já, jako laik, jsem nucen věřit serióznosti prodejce. Věřím, že Kruh by si nechtěl udělat špatnou reputaci podváděním zákazníků a jsem optimista v tom, že ví, co prodávají.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.84 (?), 11.5.2017 7:10

"Věřím, že Kruh by si nechtěl udělat špatnou reputaci..."

Už si jí několikrát udělal.

"... jsem optimista v tom, že ví, co prodávají"

Někdy opravdu nevědí nebo nechtějí vědět.

S pravostí Oulinské mají problém i v samotné Francii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.248 (?), 11.5.2017 7:47

Optimismus vám nelze sebrat, říká se, že optimista je pesimista s nedostatkem informací. Tady v diskusích najdete nepřeberné množství postů o tom, že zasadili rozmarýnu a vyrostla jim lilie. Včetně mého Althanova vs. Malvazinka. A taky měla štítek. Netýká se to konkrétně zmiňovaného závodu. Osobně jsem nakloněný I. F. věřit, přece jen to není nějaký kolemjdoucí anonym, který si dělá z lidí šoufky. Sice z těch dvou proutků opravdu stěží pozná odrůdu, ale on ví o čem píše. A pokud jde o štítek, v současné době a na tomto místě světa může být na štítku zcela cokoliv.

PP. toho času z PU.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.156 (?), 11.5.2017 8:09

Inu já jsem o tom psal v nějakém vláknu týkající se Oulinské a Ontaria. Problém není samozřejmě v tom, že by ten Kruh, odkud asi máte ten stromek byl špatný. Problém je jinde a sice v tom že už pravděpodobně mnoho desítek let se tu místo Oulinské množí Ontario. To není tak, že bych vycházel z jednoho případu. Viděl jsem vícero případů na zahradách, kde si lidé pořídili jak Oulinskou, tak Ontario.Stromy ale vypadaly zcela stejně! Habitus Onaria je přitom velmi typický a zcela nezaměnitelný velmi slnými výhony. Že by Oulinská vypadala zcela stejně? Rozdíly v Říhově Českém ovoci jsou evidentní.. Vzpomeňmě na diskuse týkající se chuti a vzhledu plodů. Prakticky nikdo tady nebyl schopen uvést nějaký zásadní rozdíl! Ty co byly uvedené byly natolik nevýznamné že se dají vysvětlit jen trochu jiným typem Ontaria, nebo a to si myslím spíše pouhým psychickým přesvědčením... Známe to všichni, koupíme si stromek nějaké odrůdy a pak už třeba nastálo věříme tomu, že je to opravdu ona. Podvedené zákazníky už ani nepřesvědčuju o tom že se mýlí. Dlouholeté zkušenosti ukazáli, že přesvědčit se nechá zhruba 10 procent lidí, těch 90 radši chce žít v omylu...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 11.5.2017 8:25

Teď nerozumím - takže to jsou jen domněnky, že se místo Oulinské prodává Ontario, kterou jste prohlásil proto, že vypadají obě stejně? Byl jste někde svědkem toho, jak skutečně typicky vypadají stromy a chutná ovoce té pravé Oulinské, zda se opravdu výrazně liší od Ontaria, nebo je rozdíl nepostřehnutelný? Pokud se několik desetiletí žádná Oulinská nevyskytla a vydává se za ni Ontario, pak jak může někdo vědět, jak přesně vypadá a chutná? Pouze z jednoho historického zdroje jednoho člověka? A ostatní pěstitelé a prodejci tedy několik desetiletí žijí v omylu? Neberte to jako napadání - naopak, zajímá mě, jak je vlastně možné dokázat pravost nějaké odrůdy a kdo je tou autoritou, která dokáže rozhodnout, zda se skutečně jedná o deklarovanou odrůdu nebo ne? (A taky proto, že jsem právě jednu taky zasadil, tak abych věděl, na čem vlastně jsem. wink)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika