Řez renklody



host - 231.104 (?) 
14.4.2017 10:50, zobrazeno: 5415x

Dobrý den, prosím o radu, jak ořezat zelenou renklodu, byla vysazena 2013, umístění na jižní straně, slunce po celý den, nadmořská výška 205 m, n,m, Dokud nebyla nijak upravována. Moc děkuji za pomoc.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 231.104 (?), 14.4.2017 10:52

Pohled druhé strany


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.194 (?), 14.4.2017 11:04
Panebože, panebože! Vykašľali Ste sa na výchovný rez stromu a teraz čakáte zázračnú radu cez internet. Načrtnúť Vám na fotke ako na to je v tej džungli konárov proste nemožné. Na tom stromčeku je roboty ako na kostole, ak Vám môžem poradiť tak si zavolajte niekoho kto tomu rozumie (ale naozaj poriadne rozumie) a ten sa pokúsi zachrániť čo sa ešte zachrániť dá. IH (Odporcovia rezu tvrdiaci že strom si aj sám vytvorí prirodzene peknú korunu - pozrite sa na tie fotky!).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.4.2017 12:11

Je mi divné, že strom ve výšce 205m na jižní strance nevykazuje známky rašení, resp. kvetení.
    Strom je skutečně zanedbaný, na druhé straně je mladý, zdravý a přirůstá. Opravit se dá, nechal bych to do květu nebo po něm. Jak píše IH, po internetu to nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zuzulienka - (4) - 231.104 (?), 14.4.2017 12:24

Foto je ze 13.32017, stav dnes je tento na fotce. Vím že jsem stromek zanedbala, z osobních důvodů. Ale ráda bych ho dala do pořádku. Nemám nikoho kdo mi osobně poradí, proto prosím o radu touto cestou. nechci od stromku žádné divy, jen trochu ovoce.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.85 (?), 14.4.2017 17:59
Moju reakciu z dneška o 11,04h. beriem späť, resp. sa za ňu ospravedlňujem. Pani Zuzana mi v súkr.správe vysvetlila okolnosti, nie každý má ľahký život a niekedy čas na stromy nezostáva. Chcel by som touto cestou poprosiť niekoho skúseného (lebo oprava stromčeka na fotke nebude jednoduchá) kto býva neďaleko a bol by ochotný pomôcť (teda ten opravný rez spraviť). Pani Zuzana býva v Starom Měste pri Uherskom Hradišti. Ak sa dobrá duša nájde, nech sa dohodne s pani Zuzanou cez s.s. Vďaka. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.93 (?), 16.4.2017 7:46
P.Zuzana: Ak by Ste sa do opravy tej ringloty pustila sama (v máji), tak Vám (snáď) trochu pomôže táto schéma (foto). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zuzulienka - (4) - 231.104 (?), 17.4.2017 13:29

Moc děkuji za Vaši pomoc, zatím se mi nikdo neozval, ani tady, ani přes stránky tady u nás, počkám, až přijdou knížky, pročtu je, a pokud ikoho neseženu, budu se muset opatrně do ořezu pustit sama. Velmi si vážím toho, že jste mi pomohl i s výběrem literatury.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 17.4.2017 16:42

Paní Hrabinová, nevím, jestli to elektronické medium trochu nepřeceňujete.  Nečekejte, až se Vám někdo ozve na místních stránkách u Vás nebo tady. Předpokládám, že ve Starém městě nežijete v paneláku. Navštivte nejbližšího souseda, který má taky zahrádku a na ní nějaký pěkně ostříhaný ovocný stromek. Požádejte ho, jestli by Vám tříletou renklódu neořezal a tím neukázal, jak se to dělá. Je to práce max. na 15 minut. Řeknete-li, že ho oslovujete proto, že se Vám ořezání stromku na jeho zahradě líbí, velmi pochybuju, že odmítne.
   Věřte, že přítel a přítel na facebooku není jedno a totéž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika