Řez po zklizni



host - 91.196 (?)
24.9.2020 8:13

Po nedobrých zkušenostech-odpařená kůra na mladých stromcích+ estetické znehodnocení trvající více roků, jsem začal na kmínky aplikovat papírovou nažloutlou malířskou pásku jako podklad pod samotný spec.lep. Nejdřív jedna vrstva nelepivou stranou na kůru, otočením druhá lepivou na tu první a na její nelepivý povrch sp. lep. Po sezoně-zač října vše pryč, kůra je čistá, jen trochu světlejší. Koncem března až zač.dubna- dle aktuálního vývoje počasí zase nanovo...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 250.229 (?), 22.9.2020 19:14, zobrazeno: 1394x

Dobrý den. Prosím o radu jak prořezat švestku. Po jarním řezu mám na stromě metrové přírůstky. Prosím o radu jak tuto bujně rostoucí švestku stříhat? Díky Lukáš

svestka
svestka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.229 (?), 22.9.2020 19:15

Druhý obrázek

svestka2
svestka2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 23.9.2020 13:02

Lukáši, stříhejte tak, aby zbylé výhony směřovaly ven-směrem od pokračování kmene, tj. terminálu. Pokud budete stříhat pruty bez nabídky větviček, z nichž už některé tím směrem odbočují, tak tuto roli přenechejte pupenům na venkovní straně. Ten tmavý pruh na kmínku je lep proti mravencům? Jestli jej aplikujete přímo na kůru bez podložky, tak může mít strom brzy veliké problémycrying...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.29 (?), 23.9.2020 14:21

ještě mi žádný ovocný strom neuhynul kvůli aplikaci neschnoucího lepu přímo na kůru kmene. Souhlasím ale, že pohled na pás lepu na kmeni není příliš vábný, kůra pod lepem nemůže dýchat a normálně odrůstat. Takže jsem začal užívat klasickou roubovací pvc pásku, kterou kmínek obtočím a teprve na ní lep natřu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.104 (?), 23.9.2020 19:33
Ja som použil tento lep priamo na kôru mladých stromov. Účinnosť je 100%, len dúfam, že im to neuškodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 24.9.2020 8:13

Po nedobrých zkušenostech-odpařená kůra na mladých stromcích+ estetické znehodnocení trvající více roků, jsem začal na kmínky aplikovat papírovou nažloutlou malířskou pásku jako podklad pod samotný spec.lep. Nejdřív jedna vrstva nelepivou stranou na kůru, otočením druhá lepivou na tu první a na její nelepivý povrch sp. lep. Po sezoně-zač října vše pryč, kůra je čistá, jen trochu světlejší. Koncem března až zač.dubna- dle aktuálního vývoje počasí zase nanovo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.194 (?), 24.9.2020 9:47
Co konkretne znamena odparena kura?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.229 (?), 12.10.2020 21:14
Diky všem. Za rady. Jinak ten prih je opravdu lep na mravence. Priste vyuziji pod nej nejakou pasku. Nenapadlo me to. Zatim stromy bez vetsich obtizi. Jen letos svestky napadli roztoci a nez jsem zareagoval pul urody bylo pryc. Hodne sousedu pryslo o vse. Lukas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika