Rané švestky



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
14.7.2018 19:30, zobrazeno: 3428x

Čačanská raná patří ke klasice skorých stolních (polo)švestek. Plody jsou veliké, chuť příjemná. Vadí velký propad plodů před sklizní. Hodí se pouze k přímému konzumu, na koláče a knedlíky jsou moc velké.
   Rumunská Ialomita není úplně špatná, ale ničím nepřekvapuje. Kdyby zrála před Hermanem, tak je to bomba, v tuto dobu - průměr.

Čačanská raná
Čačanská raná
Ialomita
Ialomita
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.7.2018 19:37

Plody na fotce mezi rané švestky nepatří. Topfive je v tuto dobu vybarvena snad nejkrásněji ze všech odrůd. Ale než bude zralá, počkáme si možná ještě měsíc. Plodnost je vysoká a chuťově je výborná. Předčasné vybarvení ale moc dobrá vlastnost odrůdy není. Dokud si nesáhneme, zralost nepoznáme.

Topfive
Topfive
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.7.2018 12:33

Černošická je kvalitní letní česká švestka, trochu zapomenutá pod náporem zahraničních odrůd. Tvarem se dá splést snad jen s pozdní Valjevkou, drobnná pecka je typická.  Plody má sice menší než Č. raná či Topfirst, ale větší než přeplozená Katinka. Chuťově rozhodně neurazí.

Černošická
Černošická
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 15.7.2018 12:42

Zrovna jsem chtěl založit nové vlákno "Dozrává i Něco".Stromek jsem zakoupil jako Domácí velkoplodá, takže si píšu Černošickásmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 15.7.2018 21:30

Když jsem nedávno konzumoval Esslingenskou, tak mně připomínala Černošickou - tvar, doba dozrávání, údajná navinulost. Ta pecka ale moc malá není.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 15.7.2018 22:18

Esslingenskou už roky nemám. Ale zdálo se mi, že plod byl zašpičatělý na obou koncích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 17.7.2018 13:33

Zajímavé plody švestky z jedné zanedbané zahrady - plody šťavnaté, silně voní, chuť výrazná aromatická, sladká, slupka navinulejší, dužnina řidší, pecka neoddělitelná od dužniny. Strom není nijak starý, skoro to vypadá na nějaký semenáč.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika