První slivoně už zrají



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 49.129 (?)
16.8.2010 23:24

U nás-kousek od Úštěku-Č.lepotica bude tak akorát během několika dnů. Je obalená, musela jsem dost podpírat, ale stejně se mi jedna z větví vylomila. Vypadá-dle ochutnávky zkušebních vzorků-, že červivé nejsou. Nebyla jsem se tam po dnešní příšerné noční bouřce, kdy se voda z kopce kolem valila i s kameny a štěrkem, podívat-snad další úhonu neutrpěla. M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
Škůrek Miroslav - (30) - 157.242 (?), 1.8.2010 10:49

Já tento rok také poprvé ochutnám švestičky, které jsem si dovezl až z Plzně -Toptaste.Už jsou modrorůžové, prý jsou nejsladší, dobré na pálenku, tak jsem zvědav.Každý strom urodil 3-5 švestek, tak nyní akorát do papulky pro děti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.231 (?), 2.8.2010 9:51
Pěstujete někdo Tophit, už se začíná vybarvovat, ale plody nemá tak velké jak uvádí literatura. Má být pozdní, tak mě překvapilo, že už růžoví. Loni těch pár plodu taky nebylo nic moc velkých, tak přemýšlím, jestli mi neprodali něco jiného. Dík Adam
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.234 (?), 3.8.2010 12:38

O víkendu jsem byla na chatě (okres Kladno), a tam již dozrály nějaké slívy. Vypadá to jako švestky, chutná to jako švestky, voní to jako šveskty, sladké je to, jen se vosy olíznuly!

Jen nevím, co to je. Stáří cca 25 let.

Leni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.6 (?), 10.8.2010 20:00

Pro pana Lucase.Tak Tipala už dozrává, dozrává nestejnoměrně, musí se přebírat.Chuťově není tak dobrá jako špendlíky, které jsem obral minulý týden, ale je šťavnatá, na marmelády i pálení bude jistě dobrá.Několik jsem zkušebně usušil a jsou jedlé.Jestli bude rodit jako doposud, tak je výrazně plodnější než špendlík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 171.155 (?), 10.8.2010 20:24

Děkuji za zprávu, Tipalu zkusím na podzim sehnat. Chtěl bych ji na jídlo a jak říkáte snad i na sušení.Zvláště pokud je sladká a šťavnatá. V tom mě Topfirst zklamal.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 10.8.2010 22:14

Na Kroměřížsku už dozrávají špendlíky.Už čtvrtý den koštuju.Začíná dozrávat první slivoň-odrůda neznámá.Jinak první mirabelky budou cca za 1-2 týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 16.8.2010 20:33

Na Královéhradecku je už po Čačanské lepotici. Bylo jich málo, ale kvalitnější než minulé roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 16.8.2010 22:53

Na bruntálsku naopak teprve padají první víceméně zralé lepotice, zatím převážně červivé...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 49.129 (?), 16.8.2010 23:24

U nás-kousek od Úštěku-Č.lepotica bude tak akorát během několika dnů. Je obalená, musela jsem dost podpírat, ale stejně se mi jedna z větví vylomila. Vypadá-dle ochutnávky zkušebních vzorků-, že červivé nejsou. Nebyla jsem se tam po dnešní příšerné noční bouřce, kdy se voda z kopce kolem valila i s kameny a štěrkem, podívat-snad další úhonu neutrpěla. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika