Prosychání peckovin



host - 61.142 (?)
1.6.2020 22:39

Dobrý den, u mne se podobně projevilo napadení švestek mšicemi v takové míře, že letorosty přestali růst a když jsem to zjistil, byly tak poškozené,  že se zastavil růst. Po ošetření msice již nejsou a doufám, že v další fázi se růst z pupenů obnovi. Přihnojil jsem a budu hlídat vlhkost půdy,  aby neuschly. Odrůda Anna Spath. Durancie si mšice ani nevšimly. Jižní čechy. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
winifrid - (3) - 47.0 (?), 1.6.2020 20:59, zobrazeno: 948x

Dobrý den,

moc prosím o radu. Peckoviny - konkrétně švestku, ringli a částečně i blumu mi něco likviduje a mě se nedaří vyhledat o co se jedná. Napadla mě spála (tu jsme měli na višni, letos jsme ji postříkali a dobré) nebo šárka. Ale opravdu nevím. Přikládám obrázky. Pokud máte zkušenosti, prosím o radu o co se jedná a jak případně ošetřit.

Moc děkuji.




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.142 (?), 1.6.2020 22:39

Dobrý den, u mne se podobně projevilo napadení švestek mšicemi v takové míře, že letorosty přestali růst a když jsem to zjistil, byly tak poškozené,  že se zastavil růst. Po ošetření msice již nejsou a doufám, že v další fázi se růst z pupenů obnovi. Přihnojil jsem a budu hlídat vlhkost půdy,  aby neuschly. Odrůda Anna Spath. Durancie si mšice ani nevšimly. Jižní čechy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.0 (?), 2.6.2020 19:43

Děkuji moc, asi to opravdu budou ty mšice. a já už měsíc vvymýšlím co je to za chorobu. Dnes jsem na stromech objevila i larvy slunéček. To už nejspíš nemá cenu stříkat, abych je také nezahubila, co myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika