Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Slivoně > Prosychání peckovin

Prosychání peckovin

winifrid (3) - xxx.xxx.47.0 (?)
1.6.2020 20:59
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den,

moc prosím o radu. Peckoviny - konkrétně švestku, ringli a částečně i blumu mi něco likviduje a mě se nedaří vyhledat o co se jedná. Napadla mě spála (tu jsme měli na višni, letos jsme ji postříkali a dobré) nebo šárka. Ale opravdu nevím. Přikládám obrázky. Pokud máte zkušenosti, prosím o radu o co se jedná a jak případně ošetřit.

Moc děkuji.

Obrázky:

Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Prosychání peckovin

host - xxx.xxx.61.142 (?), 1.6.2020 22:39
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, u mne se podobně projevilo napadení švestek mšicemi v takové míře, že letorosty přestali růst a když jsem to zjistil, byly tak poškozené,  že se zastavil růst. Po ošetření msice již nejsou a doufám, že v další fázi se růst z pupenů obnovi. Přihnojil jsem a budu hlídat vlhkost půdy,  aby neuschly. Odrůda Anna Spath. Durancie si mšice ani nevšimly. Jižní čechy. 

Připojit reakci

Prosychání peckovin

host - xxx.xxx.47.0 (?), 2.6.2020 19:43
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Děkuji moc, asi to opravdu budou ty mšice. a já už měsíc vvymýšlím co je to za chorobu. Dnes jsem na stromech objevila i larvy slunéček. To už nejspíš nemá cenu stříkat, abych je také nezahubila, co myslíte?

Připojit reakci
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov9.7.2020
Hrdličky8.7.2020
Chov pstruhov6.7.2020
Chov pstruhov2.7.2020
Teplota v kurníku2.7.2020
Teplota v kurníku1.7.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů