Prosím radu pro laika - Jojo



host - 46.80 (?)
27.10.2009 19:59

zdravím Vás, odrůda JOJO má tu výhodu, že jakmile začne plodit a to je zpravidla raně, přirůstá méně, takže ta velikost by se dala dodržet. Plodů je dostatek a neopadávají předčasně. Je to odrůda netrpící šárkou švestek(virová choroba). Nevýhoda je spíš v té chuti, kdy jsou plody modré měsíc a nedají se jíst. Je však třeba je tam nechat dlouho, a jakmile jsou měkké, jsou výborné.  Mají nazlátlou dužninu. Jdou dobře od pecky. Samozřejmě na pálení se nehodí (jsou cukernatější odrůdy), ale na stolní užití ano.

Juraj Kafka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 9.95 (?), 27.10.2009 10:02, zobrazeno: 6664x
Dobrý den, jsem naprostý laik a o švestkách vím akorát to, že se z nich dělá slivovice. Do zahrady jsem včera ve školce koupila slivoň. Poradili mi odrůdu Jojo a jak to tu čtu, nejsem si jista, jestli mi poradili dobře. Chtěla jsem slivoň malého vzrůstu se sladkými plody, na velikosti plodů mi nezáleží. Jsme kousek za Prahou směrem na západ, cca 375 mnm. a slivoň je na jižním svahu s téměř celodenní dávkou slunce, nicméně s častým větrem. Bude se jí u nás dařit nebo jí mám zkusit jet vyměnit za jinou odrůdu? Už je ale zasazená, tak nevim, jestli to vůbec jde. Díky moc za rady Kaacza
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 46.80 (?), 27.10.2009 19:59

zdravím Vás, odrůda JOJO má tu výhodu, že jakmile začne plodit a to je zpravidla raně, přirůstá méně, takže ta velikost by se dala dodržet. Plodů je dostatek a neopadávají předčasně. Je to odrůda netrpící šárkou švestek(virová choroba). Nevýhoda je spíš v té chuti, kdy jsou plody modré měsíc a nedají se jíst. Je však třeba je tam nechat dlouho, a jakmile jsou měkké, jsou výborné.  Mají nazlátlou dužninu. Jdou dobře od pecky. Samozřejmě na pálení se nehodí (jsou cukernatější odrůdy), ale na stolní užití ano.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 122.179 (?), 28.10.2009 15:05

Kačko,(tak oslovovali její přátelé mou babičku) pěknou korunku a zdravé tmavé listí včetně sladkých plodů má také z novějších tolerantních odrůd např.HAGANTA.Pak mezi vhodné a tolerantní k šarce patří :Gabrovská, Stanley,Hanita a další.JOJO je na šarku supercitlivá a chová se k ní jako k viróze zvláštním způsobem.375 mnm je pro švestky optimální a můžete mít i dostatek zdravého ovoce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.95 (?), 28.10.2009 19:02
Děkuji za reakce. Chápu tedy, že ta volba nebyla tak špatná, takže jí už měnit nebudu. Holt si na sladké plody chvíli počkáme, až změknou. :) Kaacza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 22.12.2010 16:40
Pani Kačo budete naštvana na odrudu jojo chutovo je hnusna kupte si prosim TOPTASTE mal som prvu urodu sladke štavnate jojo som mal 10rokov a šla prič

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika