Probuzení stromku



host - 99.169 (?) 
3.5.2011 14:07, zobrazeno: 3355x

Na podzim jsem zasadil stromek švestky - odrůda začíná na BIG.... Problém je ten, že zatímco ostatní stromky /i dva jiné n apodzim sazené - višeň a švestka/ jsou již olistěné tento zatím spí- avšak není zaschlý - když seškrábnu kousek kůry tak je zelený. Má cenu mu nějakým způsobem pomoci se probrat po zimě nebo to nechat na přírodě - jinak cca 1 x týdně jej zaleji kýblem vody.
Ivan

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 43.70 (?), 3.5.2011 15:48

Pomoci v podstatě není jak jestli je správně zasazený. Pokud jej zaléváte a je pod kůrou zelený, musíte čekat jestli vyraší ale pozor na přelití stromku, hodně vody škodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 44.218 (?), 3.5.2011 17:37

A zkoušel jste rozmačknout některý z pupenů, aby se zjistilo jestli jsou pupeny živé, nebo ne? Zkuste, možná že jsou pupeny suché, nebo vymrzlé. Pak už by se mohlo probudit jen nějaké to spící očko. Snad. Sama jsem teď na jaře zachraňovala 2 stromky, které měly živé dřevo i pupeny, ale neprobouzely se, ač ostatní koupené s nimi již byly olistěné a dokonce v květu. Stromky jsem vyndala ze země a dala na 2 týdny do sudu s vodou. Větvičky jsem zakrátila a zamázla štěpařským voskem. Oba stromky dostaly čepici z bílé igelitové tašky na celou dobu pobytu v sudu. Oba se probudily, jeden je již opět v zemi a má už pěkné lístečky, druhý půjde do země koncem týdne. Kdyby se mi to ještě někdy stalo, začnu se zachraňováním stromků dříve. Někdy může moc trpělivosti i uškodit. Zkuste to, přeji Vám úspěch. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 99.169 (?), 4.5.2011 13:53

Zkusím ty pupeny a s tím igeliťákem to není špatný nápad, ořezaná je dost - tam už si myslím moc vůle není. Zkusím jí pomoct a uvidíme. Díky za radu

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika