Presenta



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?)
6.11.2015 12:48

Sklidil jsem poslední plody Presenty a na stromě už nejsou jen proto že došly, jinak by se dalo o Presentě mluvit jako o klasické listopadové odrůděsmiley. Fakt je, že díky teplu přece jen trochu změkly, ale konzumně byly stále "ok".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 15.10.2015 14:58

Máte pravdu, Rosťo, dužnina Presenty je skutečně méně šťavnatá, ale ne suchá. Pro výbornou chuť plodů jsem to neregistroval a více šťávy mně nechybí. Dužnina je u většiny plodů stále příjemně pevná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 20.10.2015 22:51

Připomínám, že PRESENTA je pokladem i nyní v ponurých dnech druhé poloviny řijna, kdy začala oblohu dlouhodobě pokrývat nízká inverzní oblačnost. Na rozdíl od Presidenta se plody vůbec nekazí a mají stále velmi pevnou dužninu a opravdu výborně harmonizovanou chuť. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 20.10.2015 22:56

Nevím jak u Vás, Petře, ale naše Presenta nyní po deštích natáhla vodu a plody praskají u stopky. Je zajímavé, že v tomto chladu se praskliny chovají jak v ledničce - nehnijí ani neplesniví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 20.10.2015 23:13

Nějaké prasklé jsem objevil, ale opravdu nehnijí. Přístroj na měření cukernatosti nepotřebuji. Obhajuji tady v podobě Presenty novodobého německého křížence a ne starou odrůdu, jak by se u mě předpokládalo. Presenta si to ale zaslouží. Ovšem zřejmě jen z důvodu suchého léta, v předchozím roce byla situace zcela odlišná. Asi je také dobře, že plody neměknou jako u Domácí švestky. To je zřejmě výhoda chladného počasí. Příznivci Eleny uvádí, že je méně náročná na teplo než Presenta, ale já bych řekl, že je to naopak. Presenta zde vyprodukovala plody chutnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.97 (?), 21.10.2015 12:50

Kdeže sú časy ELENY tá je už v stredných plohách okolo 300 m.n.m mesiac obratá.PRESENTA je ale veľmi neskorá-pozdní slivka, ktorá bola pred mesiacom ešte nejedlá.   Jano  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 21.10.2015 20:23

Domácí je sice Domácí (dušičková), ovšem Presenta je také moc dobrá. Jak jsem řekl dříve, je to přece jen něco krapet jiného. Tužší dužnina a harmonicky aromatická chuť. Určitě by všem chutnala. Pro mě zatím nejlepší řijnová švestka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tomáš M. - (15) - 49.2 (?), 23.10.2015 15:48

Letošní rok byl anomální v tom, že co jsem pozoroval zrání přinejmenším u slivoní - oproti minulému roku bylo zpožděno zhruba o 14 dní i přesto, že bylo letos léto nebývale horké. Jestli bylo zpoždění způsobeno pozdnějším nástupem jara nebo naopak extrémním suchem, nevím. Řekl bych ale tedy, že komu letos stihly švestky dozrát, neměl by mít problém se stihnutím dozrávání ani jiný rok. Jiná věc je, že v případě deštivějšího roku mohou shnít, ale s délkou vegetační doby by být problém neměl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 23.10.2015 17:31

jj lepší vrabec v hrsti než slíbený holub na střeše. Vedra letos pomohla pouze proti houbovým chorobám. Sucho retardovalo veškerý růst a mnoho rostlin, pokud nezdrobňovalo plody, tak prostě dobu stagnace nahradilo prodloužením vegetace. Koukal jsem do záznamů z minulých let a presenta byla letos pozdnější o 5-8 dní než obvykle, ale se standardní kvalitou co se týká cukru i velikosti plodů (30-46 g, 16% a více cukru).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 23.10.2015 21:10

Ano, i přes Standův objev nové "dušičkové" odrůdy, pokračuje i nadále sklizeň velmi kvalitních plodů Presenty. Mimochodem, Stando, myslím, že si ti lidé v chalupě asi říkají: Příště ty švestky musíme sklidit včas, aby tady zase neokounělo tolik čumilů, jako v loni. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 6.11.2015 12:48

Sklidil jsem poslední plody Presenty a na stromě už nejsou jen proto že došly, jinak by se dalo o Presentě mluvit jako o klasické listopadové odrůděsmiley. Fakt je, že díky teplu přece jen trochu změkly, ale konzumně byly stále "ok".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika