Předpěstování slivoní v jutových pytlích



weny - (30) - 74.7 (?) 
24.3.2019 17:34, zobrazeno: 1273x

Zdravim,

potřeboval bych předpěstovat tři stomky slivoní, abych je za 2 roky mohl zasadit na jejich trvalé místo.

Našel jsem na internetu pod heslem "fabric tree pot", že v americe se používa metoda, kdy jsou stromky zasazené v tkaninovych pytlich, které nejsou zakopané v zemi, ale jsou posazené na terénu. Údajná výhoda oproti plastovym kbelíkum je, že by se kořeny neměly uvnitř točít, ale naopak při styku se vzduchem pozastavit růst a vytvořit "větvení".

Máte s tím někdo zkušenost, respektive, myslíte si, že by to mohlo fungova? Nechce se mi stromky sadit na jiné místo, a pak je složitě vykopávat. Přišlo mi to jako lákavá varianta. Jen nevim, co by to udělalo v zimě, i když, to bych je mohl přestěhovat do garáže nebo kůlny, případně zahrabat štěpkou.

Mám k dispozici staré jutové pytle, které mají průměr 40 - 45 cm a celkový objem zeminy by v nich mohl být tak 40 - 50 litrů. Mýslíte, že je to dostatečný prostor pro to, aby v tom stromek na myrobalanu ze zahradnictví vydržel další 2 roky?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 24.3.2019 18:07

Osobně bych zvolil možnost, za dva roky si koupit prostokořennou slivoň na myrobalánu.Hravě smáznou náskok kontejnerovaných i těch zajutovaných a ještě pár stovek ušetříte.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.172 (?), 24.3.2019 21:34

Osobně bych také zvolil možnost, za dva roky si koupit prostokořennou slivoň na myrobalánu.Hravě smázne náskok kontejnerovaných i těch zajutovaných.

Ale k otázce. Ano 40 litrů je dostatečných na 2 až 3 roky pěstování v nějakém jutvém kontejneru.

J.A.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika