Předčasné modrání plodů švestky



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?)
17.7.2014 12:49

Ten propad plodů rozhodně nebude způsoben (pouze) suchem. Vidím obrovské rozdíly mezi jednotlivými opdrůdami (i na témže stromě) a nezávisí to ani na velikosti násady. Topfirst propadl skoro kompletně, Herman hodně, lepotica taky,  Těchobuzická málo, Opál vůbec.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 112.58 (?), 17.7.2014 10:34

Tak toto jsem dneska posbíral pod dvěma stromy. Je to za dva dny. Už mě to nebaví.Kdy to konečně skončí?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 17.7.2014 10:41

A skoušel jste zjístit příčinu?obaleč, tmavka,či jiné příznaky?Rozpůlil jste plod, podíval se na jádro?Co jste zjístil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 17.7.2014 12:03

Plod jsem rozpůlil a vypadá zcela normálně, jako ostatní. Stopy po nějakých červech žádné ani po pilatce. Co je tmavka nevím. Právě, že je mi to letos záhadou. Mšice také nemám.  20 metrů mám strom se zelenými rynglemi a je obsypaný, až jsem musel větve podpírat. Jen u těchto dvou švestek nevím, co se děje. Že by se jednalo o propad se mi nezdá, celé to trvá už víc jak měsíc a půl. Stromy dvakrát do týdne silně zalévám, takže ani nedostatek vláhy u nich není. Snad nedostatek nějaké látky. Ale pozoruji to i v okolních zahradách mých sousedů. Mají stejné problémy. Vážně nevím, a rád bych se toho vyvaroval pro příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.31 (?), 17.7.2014 12:40

U nas na Uherskohradisku to pada taky. Bude to suchem od zacatku roku mame 90mm srazek deficit. A Joja hniji opet jako loni, budu muset jeste tento tyden postriktat nebo zase polovina shnije-hrozna odruda.valjevky, hanity,haganty, cacan. najbolja, lepotica Ok.Akorat 2 top tasty odesly na monoliozu, proto sadim uz jen durancie a sem tam mejaky'odkopek.chci strikat horizonem nebo teldorem mate nekdo neco lepsiho.diky Tryska

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 17.7.2014 12:49

Ten propad plodů rozhodně nebude způsoben (pouze) suchem. Vidím obrovské rozdíly mezi jednotlivými opdrůdami (i na témže stromě) a nezávisí to ani na velikosti násady. Topfirst propadl skoro kompletně, Herman hodně, lepotica taky,  Těchobuzická málo, Opál vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.31 (?), 17.7.2014 12:58

Je pravda, ze hodne divne to letos odkvetlo.mam 3 rady stromu vedle sebe-po 7 v rade ale prvi jsou prazdne a posledni plne a to napric odrudama a rozdil v kveteni tam cca 10dni zajimave.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 17.7.2014 13:53

Suchem to rozhodně nebude, zalévám minimálně dvakrát v týdnu a to dost vydatně, mám vlastní studnu a vody hodně. Podle mě chybí stromům nějaký prvek. Plody zcela standartně rostou, zvětšují se, ale část z nich předčasně zmodrá a opadne a nejsou ani zcvrklé, či uschlé. Mám dva stromy, bohužel nevím odrůdu, mají 8 let. Loni jsem sklidil cca 60 kg švestek. Vše jsem vypeckoval a nechal kvasit, bez curu. Bylo neuvěřitelných 11 litrů slivovice 55%. Letos to vypadalo na dvojnásobnou úrodu, ale jestli to tak půjde dál, tak nevím, nevím.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 17.7.2014 14:13

Rozlouskněte několik pecek.Tmavka(eurytoma schreineri),jejich larvy se nachází v peckách.Způsobuje v červenci hromadný propad viditelně nepoškozených plodů švestek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 17.7.2014 14:43

Rozlousknul jsem několik pecek ze spadaných plodů a porovnal jsem je s těmi co dále rostou. Ty vlevo, spadané, mají jádro v pecce uschlé a hnědé, a ty v pravo, jádro plné a bílé. Škůdce jsem žádného neobjevil. Jen mě napadá, že je jádro hnědé a suché, že je to logické při propadu. Strom odříznul plod od výživy. Ale to mě jen napadlo, zkušeností tolik nemám. Stále se jen učím.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 17.7.2014 15:04

Pak ten propad nemá na svědomí žáden škůdce, ale mohu se domnívat, že souvisí s déletrvajícím špatným, deštivým počasím, a nevyváženou výživou při deštích.Ranné švesky jsou citlivější.Jakou to máte odrůdu?

Suchem to rozhodně nebude, zalévám minimálně dvakrát v týdnu a to dost vydatně, mám vlastní studnu a vody hodně.

Vhodnější je měkká dešťová voda.Jak velké množství vody používáte k zálivce švestky, a k Zelené R.?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika