Prebierka plodov u slivky



PeterB - (15) - 138.17 (?) 
23.6.2018 7:46, zobrazeno: 3520x
Zdravím. Chcem sa spýtať že či je potrebná prebierka plodov u tejto slivky. Odroda Jojo a vek ma asi tak okolo 3 až 4 rokov. Vďaka za odpoveď.
Jojo
Jojo

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 23.6.2018 8:04

Ano-zralých.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.217 (?), 23.6.2018 8:30

Jojo je neslavne znama odroda.Silne propagovana kde kade s tym ze opak je pravodu.Ano jej vyhoda je ze je odolna sarke ale to je asi tak vsetko.Staci si prejst forum tu na zahrada.cz kde diskutujuci odprucaju ako liek na tuto slivku lopatu a sekeru.Vacsina plodov spadne este pred dozretim ostane zopar %, mozno ste v dobrej lokalite a toto vas minie.Prebierku by som rozhodne nerobil a Jojo asi nahradil niecim inym.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.6.2018 10:15

1. Násada plodů na Vašem stromku žádnou probírku nepotřebuje. Švestky jsem ostatně neprobíral nikdy, ani při podstatně větších úrodách. Pokud bych tak činil, pak jedině při hrozbě zlomení větví..
2. Sám jsem byl s Jojem taky nespokojen, nedozrála do sladkosti. Dřív, než vezmete rýč a pilu do ruky, pár úrod vyzkoušejte. Jsou místa, kde jsou pěstitelé s odrůdou spokojeni. V letošním roce by možná šla i u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 23.6.2018 22:13

Mně občas přeplodí Č. rodna (i letos), a to pak 3/4 všech plodů nejsou skoro poživatelné. Raduju se, když tam teď najdu nějaké ty "usmrkance".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 196.17 (?), 24.6.2018 16:15

Moc zajímavá informace, Vojto. Já se snad konečně dočkám nějakých plodů Čačanské rodné a Chrudimské, aby jsi mi stále nemusel připomínat, že při chválení na tyto odrůdy zapomínám. smiley Tolik jich zase nebude, aby jich 3/4 nebylo poživatelných. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.81 (?), 24.6.2018 19:16

U některých slív by se „probírka“ i šikla. Na obrázku je první násada (po Mospilanu, pilatka) u žlutoplodé slívy z Prachaticka (Papežské vejce či Záblatská cukrářská). JG

Papežské vejce - první násada
Papežské vejce - první násada
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.138 (?), 28.6.2018 5:38

Mam taky Jojo ctvrtym rokem v loni jsem ji zjara presadila na jine misto.Zdalo se mi ze i pres par plodu ktere vzdy mela se ji na tom miste nelibi.Tak dostala krasne misto mezi me ostatni michane ovocne stromky.A nevim jestli je to timto zvlastnim rokem kdy nemrzlo... ale je obsypana ma nove prirustky proste parada.A je par metru od me svestky domaci ktera ma 6let a vzdycky jen krasne kvetla a dal nic.a ted je sama svestka.A to v loni jsem mela pocit ze ji snad napadla sarka... a tento rok nepoznavam.Hnojim kralicim hnojivem a kompostem.poslu tady foto az vyfotim 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika