Pravokořené slivoně?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
19.6.2016 9:34, zobrazeno: 2937x

Už se to tu párkrát probíralo. Když jsem likvidoval uložené rouby (zapíchnuté v zemi na stinném místě), všiml jsem si, že některé slivoňové odrůdy vytvořily na spodní řezné ploše kalus, z něhož začaly pučet kořínky. Nepochybuju, že při troše péče - a možná i bez ní - by tyto rouby zakořenily. Zajímavé je, že se to týká jen některých odrůd, obvykle těch nejslinějších roubů, ale ne vždy. Když si vezmu, jak nekonečná je práce s odstraňováním myrobalánových výmladků, bylo by to jisté řešení. 

Čačanská raná
Čačanská raná
Herman
Herman
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 136.89 (?), 19.6.2016 13:15

Taky se mi kdysi něco podobného stalo. Ale zakořenit se mi to nepodařilo. Pravdou je, že jsem se tomu moc nevěnoval. Jen jsem to v polostínu přikryl sklenicí a občas zalil.
Myslel jsem si, že by z toho mohlo být něco jako "keřová švestka"
Jenže se to jen zazelenalo a rychle pak uhynulo.
Odrůdu nevím, byla to nějaká "zaručeně úžasná" švestka od kolegy, která se časem i po naroubování stejně neosvědčila a poslední její zbytky ještě čekají na kácení.
To je tak, když se šetří a je někdo mladý a blbý...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.42 (?), 14.7.2016 21:36

Já jsem si něčeho podbného všiml u prutů z jabloní. Po předjarním řezu jsem si s nimi označoval řádky při výsevu zeleniny. Některé vyrašily, vytvořily kalus a vydržely zelené do zimy, když jsem je ze zvědavosti ponechal na místě. Ale na jaře se už neprobraly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.7.2016 11:25

Teoreticky lze nařízkovat v podstatě každou dřevinu. Při troše péče (lepší substrát, stimulátor, zakrytí PETkou) by to nejspíš šlo. Když si vezmu, že Zelená ryngle a Wangheimova slouží jako oblíbené podnože, i růst by patrně vyhovoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika