Praskání kůry kolem větevního kroužku slivoně



weny - (30) - 74.7 (?) 
11.7.2018 13:30, zobrazeno: 3847x

Zdravím,

na stromku Chrudimské švestky se mi objevila podivná choroba. Na terminálu některým větvím praskají větevní kroužky. Mohlo by jít o napadení stromku monilií a nebo jinou houbovou chorobou? Jak stromek ošetřit?

Děkuji

Chrudimka prasknuty vetevni krouzek
Chrudimka prasknuty vetevni krouzek
Chrudimka prasknuty vetevni krouzek
Chrudimka prasknuty vetevni krouzek
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 11.7.2018 17:02

Pokud Vám neschly tenké větvičky, tak to nebude, monile ani Xanthomonas.V úvahu přichází bakterie Pseudomonas nebo houba Leucostoma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.7.2018 18:04

Tyhle příznaky - nekrózy a takové jejich boulovité hojení - mám na Chrudimské (jenom na ní) taky. Mají je na ní i mnozí z mých známých. Z toho důvodu usuzuji, že se jedná o běžnou monilii a odrůdově typickou reakci na infekci. Ale je to jen úvaha.

Chrudimská
Chrudimská
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
krekaříček - (36) - 179.2 (?), 11.7.2018 18:55

Dobrý večer. Já bych řekl, že se jedná o korovou nekrozu. Zkuste ránu vyřezat do zdravého dřeva a natřít Kuprikolem, poté nechat zaschnou a zatřít stromovým balzámem. Touto chorobou mám napadeny 4 stromy a asi je budu muset za pár let vykopat a spálit.

korová nekroza
korová nekroza
korová nekroza
korová nekroza
korová nekroza
korová nekroza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 11.7.2018 22:24

Mám to také jen na Chrudimské (a ještě na ZR). Na všech pěti místech/stromech se to postupně objevilo. Stromy/rouby byly ze dvou zdrojů.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
weny - (30) - 74.7 (?), 12.7.2018 8:00

Tak já to budu z povzdálí sledovat, a kdyby začaly větve usychat a nebo se něco dít, tak bych zakročil.

Podle vašich fotek to vypadá, že se Chrudimka, bohužel, takto chová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.58 (?), 12.7.2018 9:05
Já tohle mám i na pár Domácích a Duranciich, na Domací jednu velkou ránu snad 10x10cm.ale v porovnání z ostatními zdravými stromy nijak moc netrpí. Další mladá durancie ta má z toto znetvořený celý kmen, mnoho ran, a ta už teda přestává růst a chřadne. Valouch
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
krekaříček - (36) - 179.2 (?), 12.7.2018 19:12

Dobrý večer. Přesně jak říkáte, kmen na Durancii mám taky totálně zničený pořád se objevují nové trhliny, ale škrábat to dookola a zatírat už nebudu asi půjde ven mám ji teprve 4 rokem a zrovna začala rodit. Podle mě to je už v kořenech, jelikož se podivně kymácí do všech stran, jako by měla ožrané kořeny od hraboše, což pochybuji jelikož jsem ji sadil do králičího pletiva a navíc má pěkné přírůstky cca 70 cm. Dále toto onemocnění mám na Stanley, Gabrovská, a Jojo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika