Pozdní odrůdy slivoní v roce 2010



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 210.187 (?) 
13.4.2011 14:03, zobrazeno: 33601x

Jak jsem již psal, pozdní odrůdy slivoní měly v minulém roce díky počasí špatnou kvalitu. Nejhůře dopadla odrůda TOPPER, která byla i díky přeplození prakticky nepoživatelná. Přitom v roce 2009 byla při slušné úrodě a jen o něco větším plodům kvalitní. Takhle hroznou chuť měla kdysi ještě přeplozená VALJEVKA. TOPHIT aroma měl, ale chyběl mu cukr. To samé PRESIDENT. PRESENTA zůstala do poloviny řijna tvrdá a pak seschla. ELENU mi někdo otrhal takže nemůžu posoudit kvalitu. V tomto ohledu zatím nikdy nesklamala ANNA SPÄTH, ale zase mně z neznámých důvodů plodí málo. HAGANTA bude mít první úrodu patrně letos a ONEIDA odumřela. Poslední kvalitní švestky byly v září z VALORU. Jeho chuť mě příjemně překvapila a není mi jasné proč se někde píše, že se musí včas utrhnout, když právě ty měkčí švestky byly nejlepší. JOJO je celkem každý rok stejný. Větší plody jsou výrazné, celkem kvalitní, musejí se nechat co nejdéle vyzrát, jinak podřadná chuť. Začalo to už STANLEYEM, který se taky oproti minulému roku zhoršil. TULEU GRAS taky nic moc. Jinak GABROVSKÁ, HANITA nebo před tím Č.LEPOTICA kvalitní. GABROVSKÁ a HANITA -  jedničky. Musím ocenit i ranou KATINKU, kde je chuť sice jen mírně aromatická, za to příjemná. OPAL jsem nechal přeplodit, což už neudělám. Č.RANNÁ vždy kvalitní, chuťově výrazná švestka. Zatím se nemůžu dobrat k žádné kvalitě u odrůdy VLAŠKA. Ne, že by nebyla dobrá, ale nic zvláštního. A opravdu je ze všech odrůd nejvíc napadána hlavně obalečem. Ten ji zlikviduje hodně. Jinak některé klony DOMÁCÍ ŠVESTKY jsou vynikající a některé jsou opravdu jen průměrné. Zajímal by mě její klon TOLAR a PROMISE.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 59.106 (?), 13.4.2011 14:50

Promisi mám ale zatím čekám na první úrodu. PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 13.4.2011 15:52

Hlavně by mě zajímala míra jejich odolnosti vůči šarce. Údaj, že jsou odolnější běžná Domácí mmnoho neříká.
   Mně loni nejvíc uspokojila Prezenta. Pravda, plody zůstaly dlouho tvrdé (u nás prakticky napořád), ale chutí i sladkostí příjemně překvapila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 172.122 (?), 13.4.2011 21:50

Pro Petra z Pardubic:

To máte docela slušnou kolekci slivoní. Já jsem na tom podobně jako vy, akorát s tím rozdílem, že stromky jsou ještě moc mladé. Loni mi poprvé uzrál jeden plod na dorůdě President. Snad se dočkám od dalších prvních plodů letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.191 (?), 14.4.2011 8:11
Dobrý deň Peter! Máte vysadenú aj Topstar Plus? Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 14.4.2011 9:09
Dobrý deň prajem, pridám otázku na Tophit. Je chuťovo porovnateľná s nejakou známejšou odrodou? Mám ju čerstvo naočkovanú, spoločne s Toptaste, na jednom strome, tak som zvedavý. Ďakujem. PeterNR
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 5.1 (?), 14.4.2011 20:37

Tophit mám, ale ještě jsem nesklidil ani plod, proto nemohu posoudit. Z dalších mám v sadě: Stanley, President, Durancie, Gabrovského, mirobalán Obilnaja, slívu Opal, Valor, Herman, Zelená renglóda, Malvazinka, Katinka, TopEnd+, Top Gigant, TopFirst, Haganta, Wangenheimova. Letos jsem sázel Chrudimskou, Bílou trnečku, Černošickou, Anne Späth, Těchobuzickou, ryngli Ontário a Aprimiru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.252 (?), 14.4.2011 21:41

Pozdní odrůdy mě v lonském roce chutově celkem nepotěšily.Ještě v druhé polovině září nebyly zralé a v žádném případě se chutově nevyrovnaly Stanley.Mám Jojo, President,Tophit.Obrovské plody ale s nepřesvědčivou chutí, spíše kyselostí a přitom už částečně padaly na zem.300metrů Haná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 210.187 (?), 20.4.2011 17:28

Odkud jseš Honzo? A kde scháníš stromky? Chrudimskou jsem nesehnal ani tam, kde by ji měli mít (Vaňkova školka Chrudim) a místo Topfirstu mi prodali asi Top, ale mate mě, že nejde od pecky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 210.187 (?), 15.4.2011 14:55

Ano. Teď na jaře jsem ji sázel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika