Postřik na pilatku a déšt za 3 hodiny



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?)
29.4.2011 9:32

Nevidím to tak tragicky. Chemikálie reagují jen v roztocích, tedy postřik účinkuje pouze v tekutém stavu. Jakmile zaschne je prakticky neúčinný. Účinek se, pravda, může obnovit následující den, když opět zvlhne, třeba rosou. Prudký déšť za 3 hodiny napřed zvlhčí zaschlý postřik, tedy krátce obnoví jeho účinnost a pak jej umyje. Rozdíl v celkovém účinku oproti třeba rannímu postřiku vystavenému pak celý den slunci, není velký.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 151.252 (?), 28.4.2011 22:46, zobrazeno: 8167x

Stříkal jsem proti pilatkám a za tři hodiny po ukončení postřiku byly bouřky a prudký déšt.Bude postřik účinkovat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 28.4.2011 23:05

Bude, ale doba jeho účinnosti bude kratší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 29.4.2011 9:32

Nevidím to tak tragicky. Chemikálie reagují jen v roztocích, tedy postřik účinkuje pouze v tekutém stavu. Jakmile zaschne je prakticky neúčinný. Účinek se, pravda, může obnovit následující den, když opět zvlhne, třeba rosou. Prudký déšť za 3 hodiny napřed zvlhčí zaschlý postřik, tedy krátce obnoví jeho účinnost a pak jej umyje. Rozdíl v celkovém účinku oproti třeba rannímu postřiku vystavenému pak celý den slunci, není velký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 29.4.2011 23:35

Tady jde o to, aby se účinná látka "stihla" penetrovat do pletiva plůdků či listů. Jinak ji větší déšť může opravdu významně a nevratně smýt. Ty tři hodiny by ale měly stačit. U některých podle mne " zázračných" přípravků se uvádí i půl hodiny. U některých 4 hod., ale z hlavy to takhle už nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 2.5.2011 19:43

Loňský i letošní postřik proti pilatce byl za obdobných podmínek.Vždy do pár hodin zapršelo.Přesto díky postřiku jsem měl loni alespoň  tu jednu "bečku",ostatní pěstitelé, co nestříkli i v deštivém počasí, zaplakali.Pilatka má svůj přesně načasovaný kalendář.Letos jsem stromy ještě jednou raději přestříkl těsně po odkvětu při opačném proudění větru. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika