Postřik na pilatku



Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?)
1.5.2019 20:44

Toho roku som striekal a sledoval som ako hneď vyliezaju larvy z kvetnych kalychstekoch.

Piliarka je malá muška, ktorá kladie vajíčka do rozkvitnutých kvetov a z nich sa potom liahnu larvy, ktoré spôsobujú skorú červivosť plodov. Ako mohli teda larvy vyliezať z kvetov už počas postreku? To mi nejak nevychádza...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 29.4.2019 19:49

a karate zeon nie je vhodný proti pilierke?

To jsou ty pyrethroidy, co by se neměly s určitých důvodů používat (možná nízká účinnost a likvidace užitečných organismů), ale přitom jsou stále v prodeji, na rozdíl od toho Calypsa, které není (malospotřebitelské balení). Jinak použít je můžete. Karate při těchto teplotách fungovat bude. Marek83: napište mně do vzkazů váš email.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 217.18 (?), 30.4.2019 8:05
Mne dnes doniesol do práce jeden kolega v malej umelej fľaške 100ml Calypsa 480 EC.Predáva to u nich v dedine jeden chlap čo má záhradkársky obchod.Kupuje litrového balenia a potom to v malom predáva.Dal som za to 32 eur.Je to síce drahé, ale na druhej strane to mám na 50 postrekov keď zoberiem do úvahy že dám 2 ml Calypsa do 10 l vody.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 187.206 (?), 30.4.2019 23:41

Calypso mám ještě ze starších zásob, tak tím. U Reldanu uvádí, že je zvlášť nebezpečný pro včely(sice už asi moc na odkvetlé švestky nelítají, ale příčí se mi ta poznámka. Chjo zasraná chemie..bez ní jsme v řiti a když ji budem používat, tak hubíme i ten zbytek hmyzu co přežívá. A jak z toho ven?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lajci - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 4.22 (?), 1.5.2019 6:04
Pilianka slivková je schopná zlikvidovať až 100% úrody ja používam mospilan alebo karate zeon bez chémie boli by moje slivky úplne zožrate. Toho roku som striekal a sledoval som ako hneď vyliezaju larvy z kvetnych kalychstekoch. Ako sa hovorí všetko z mierov ale ten základ by tam mal byť a to je postrek proti piliarke slivkovej určite odporucam
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 1.5.2019 20:44

Toho roku som striekal a sledoval som ako hneď vyliezaju larvy z kvetnych kalychstekoch.

Piliarka je malá muška, ktorá kladie vajíčka do rozkvitnutých kvetov a z nich sa potom liahnu larvy, ktoré spôsobujú skorú červivosť plodov. Ako mohli teda larvy vyliezať z kvetov už počas postreku? To mi nejak nevychádza...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.7 (?), 3.5.2019 22:43

Bohužel jsem nestihl postřik při opadu květů, pršelo, nebo moc foukalo.

Co teď? Mám to stříknout až se počasí umoudří (předpověď není příznivá- zima, déšť a vítr), nebo to nechat, ať se příroda postará?

Díky

Brrfouk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 5.5.2019 21:24

Akonáhle sa začnú tvoriť malé plôdky, postrek už nemá zmysel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 181.248 (?), 6.5.2019 8:57
Larvy pilatek většinou napadají velmi malé plůdky, které nestačí pro dokončení jejich vývoje a proto přelézají na další plůdky. Mírně opožděný postřik tedy má význam a může část úrody zachránit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 6.5.2019 12:10

Tam kde je menší násada plodů stříkat určitě. U nadměrně kvetoucích stromů tady u mě, jako třeba u Toptaste, Stanley a jiných, bude znamenat postřik tak trochu zbytečné přeplození stromů. Zkušebně to vypadá, že dobře posloužil Mospilan, jinde Decis a po odkvětu Reldan. Konečně zajímavě vypadá i násada u asijských slivoní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.7 (?), 6.5.2019 13:26

Díky za reakce, nechám tomu volný průběh, jak jsem koukal, tak plůdků je tam habakuk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika