Postřik na pilatku



lajci - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 4.22 (?)
1.5.2019 6:04
Pilianka slivková je schopná zlikvidovať až 100% úrody ja používam mospilan alebo karate zeon bez chémie boli by moje slivky úplne zožrate. Toho roku som striekal a sledoval som ako hneď vyliezaju larvy z kvetnych kalychstekoch. Ako sa hovorí všetko z mierov ale ten základ by tam mal byť a to je postrek proti piliarke slivkovej určite odporucam
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 29.4.2019 19:49

a karate zeon nie je vhodný proti pilierke?

To jsou ty pyrethroidy, co by se neměly s určitých důvodů používat (možná nízká účinnost a likvidace užitečných organismů), ale přitom jsou stále v prodeji, na rozdíl od toho Calypsa, které není (malospotřebitelské balení). Jinak použít je můžete. Karate při těchto teplotách fungovat bude. Marek83: napište mně do vzkazů váš email.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 217.18 (?), 30.4.2019 8:05
Mne dnes doniesol do práce jeden kolega v malej umelej fľaške 100ml Calypsa 480 EC.Predáva to u nich v dedine jeden chlap čo má záhradkársky obchod.Kupuje litrového balenia a potom to v malom predáva.Dal som za to 32 eur.Je to síce drahé, ale na druhej strane to mám na 50 postrekov keď zoberiem do úvahy že dám 2 ml Calypsa do 10 l vody.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 187.206 (?), 30.4.2019 23:41

Calypso mám ještě ze starších zásob, tak tím. U Reldanu uvádí, že je zvlášť nebezpečný pro včely(sice už asi moc na odkvetlé švestky nelítají, ale příčí se mi ta poznámka. Chjo zasraná chemie..bez ní jsme v řiti a když ji budem používat, tak hubíme i ten zbytek hmyzu co přežívá. A jak z toho ven?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lajci - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 4.22 (?), 1.5.2019 6:04
Pilianka slivková je schopná zlikvidovať až 100% úrody ja používam mospilan alebo karate zeon bez chémie boli by moje slivky úplne zožrate. Toho roku som striekal a sledoval som ako hneď vyliezaju larvy z kvetnych kalychstekoch. Ako sa hovorí všetko z mierov ale ten základ by tam mal byť a to je postrek proti piliarke slivkovej určite odporucam
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 1.5.2019 20:44

Toho roku som striekal a sledoval som ako hneď vyliezaju larvy z kvetnych kalychstekoch.

Piliarka je malá muška, ktorá kladie vajíčka do rozkvitnutých kvetov a z nich sa potom liahnu larvy, ktoré spôsobujú skorú červivosť plodov. Ako mohli teda larvy vyliezať z kvetov už počas postreku? To mi nejak nevychádza...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.7 (?), 3.5.2019 22:43

Bohužel jsem nestihl postřik při opadu květů, pršelo, nebo moc foukalo.

Co teď? Mám to stříknout až se počasí umoudří (předpověď není příznivá- zima, déšť a vítr), nebo to nechat, ať se příroda postará?

Díky

Brrfouk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 5.5.2019 21:24

Akonáhle sa začnú tvoriť malé plôdky, postrek už nemá zmysel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 181.248 (?), 6.5.2019 8:57
Larvy pilatek většinou napadají velmi malé plůdky, které nestačí pro dokončení jejich vývoje a proto přelézají na další plůdky. Mírně opožděný postřik tedy má význam a může část úrody zachránit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 6.5.2019 12:10

Tam kde je menší násada plodů stříkat určitě. U nadměrně kvetoucích stromů tady u mě, jako třeba u Toptaste, Stanley a jiných, bude znamenat postřik tak trochu zbytečné přeplození stromů. Zkušebně to vypadá, že dobře posloužil Mospilan, jinde Decis a po odkvětu Reldan. Konečně zajímavě vypadá i násada u asijských slivoní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.7 (?), 6.5.2019 13:26

Díky za reakce, nechám tomu volný průběh, jak jsem koukal, tak plůdků je tam habakuk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika