Postřik na pilatku



pohodar - (46) - 99.200 (?)
17.5.2018 0:29

Letos jsem postříkal Reldanem po opadu okvětních plátků a asi pozdě.. Dost plodů je napadených pilatkou.. Ale mám hrozně velký propad, netušíte čím to může být? Už je to pravidlem, že strom krásně zakvete, opylovačů na něm vidím hodně, ale ve finále velká část zežloutne..






Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 106.143 (?), 18.3.2017 0:05

Predtým som striekal Calypsom. Po publikovaní jeho potenciálnej karcinogenity som vlani skúsil bio riešenie - odvar z dreva Quassia amara. Postrek je treba opakovať a vystihnúť ten pravý čas pre každú odrodu, čo je pri 5 odrodách skoro nemožné. Tak som prišiel o veľkú časť úrody. Chémiou stačí raz paušálne všetky odrody a je vybavené. To sa ale vôbec tej chémie nezastávam, len bio prípravky fungujú trochu inak, je treba na to myslieť. Pyretroidy na svojej záhrade nechcem vidieť, neonikotinoidy už tiež nie. Tohto roku skúsim Spintor, keď nebudú do kvetov lietať včely, pri 80% opadnutí korunných lupienkov. Spintor je produkt nejakej pôdnej baktérie, samozrejme boostrovaný v chem. továrni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 6.4.2017 11:05

Dnes jsem kupoval Mospilan. V zahradnictví paní říkala že proti je pilatce jen na jabloně. Na švesky prý není vhodný??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 6.4.2017 11:58

Na zahradě jsem našel starý Zolone. Tak to s ním střiknu.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 243.253 (?), 8.4.2017 20:40

Ja som tiez nasiel na zahrade stare zasoby :-) (zolone) a dnes, uz som mal slivku odkvitnutu tak som to s nim postriekal. Druha este kvitne tak na tu musim pockat kym odkvitne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.135 (?), 7.4.2017 22:28

Mospilan môže byť na piliarku slivkovú slabý. Je známe že má slabší účinok než Calypso (oba neonikotinoidy). Nemám to však overené na vlastnej záhrade.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pohodar - (46) - 99.200 (?), 17.5.2018 0:29

Letos jsem postříkal Reldanem po opadu okvětních plátků a asi pozdě.. Dost plodů je napadených pilatkou.. Ale mám hrozně velký propad, netušíte čím to může být? Už je to pravidlem, že strom krásně zakvete, opylovačů na něm vidím hodně, ale ve finále velká část zežloutne..






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.190 (?), 16.4.2017 16:11

Já ho používám každý rok, zatím super účinnost poměr 2.1g/10l vody

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 18.4.2017 12:58

Mám dilema, zda postříkat proti pilatce, když možná na stromech stejně nic nebude kvůli mrazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 18.4.2017 14:23

Mně by "plný květ" podle té tabulky mohl -2°C přežít. Tahle teplota je nový a poslední odhad, takže bych určitě na konci kvetení postříkal. Na -4°C bych asi rezignoval, i když člověk nikdy neví, hlavně ve vyšších patrech by mohlo něco zůstat. Takže bych stříkal. "5 švestek" lepší než nic a když by nějaké ty plody přežily mráz a pak se na nich objevila "černá tečka", tak by to zamrzelo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 8.4.2017 9:23

Predtým som striekal Calypsom. Po publikovaní jeho potenciálnej karcinogenity - Mě se dostalo informace, že důvodem pro zákaz Calypsa je jeho dopad na včelstva při používání do květu... tak jak to tedy bude?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika