Pološvestka Haganta



rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?)
11.10.2013 13:50

U Vás by dobře šla i Presenta pane Palo.Já ale musím poopravit moje hodnocení Haganty právě po letošním srovnání těchto dvou odrůd.Haganta stačila velmi dobře dozrát, až přezrát, proto jsou letošní plody velmi dobré, až výborné!Na stromě drží, tolik nepadají, a sesychají se, a pokud by jich nebylo jen pár, stále by byly lepší a lepší.Už jsou snězeny.

Presentě letos uškodilo méně sluníčka, a více vlhkých dní, proto nevím, zda letos vůbec dozraje.Plody lze v tuto dobu konzumovat se sebezapřením.Doposud mají nazelenalou tuhou dužinu, někde dokonce považte začala hnědnout(nahnilá),přitom ještě nestačila dozrát.Ač považuju Presentu za velmi povedenou odrůdu, letos se ji nedostalo tolik teplých dní, kolik by potřebovala.Nepředpokládám, že by tyto teplé dni, jaké panují u nás dnes nějak radikálně vylepšily její letošní obraz.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 15.1.2012 13:20, zobrazeno: 9389x

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na tuto odrůdu pana Vysloužila, který tuto pěstuje a je v přibližně stejných podmínkách jako já. Hlavně na jaké podnoži tuto má, jak rodí, kvalita plodů, odlnost vůči nemocem atd. Chtěl bych tuto odrůdu na nějaké podnoži do jílovité půdy, tvar čtvrtkmen,  co by jste mi doporučoval . Děkuji za veškeré informace.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 15.1.2012 15:03

Hagantu, jako většinu ostatních slivoní pěstuju na myrobalánu.  Půdu mám taky jílovitou. Zatím jsem s ní velmi spokojen. Plody jsou velké, sladké, chutné, plodnost velmi dobrá. Možná na knedlíky, pečení, kompot a sušení by se asi nehodila, plody jsou šťavnaté a příliš měkké.
Růst je poměrně bujný, takže budou jistě použitelné i jiné podnože
Rozhodující pro mě bude její odolnost vůči šarce. Zatím ji nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 15.1.2012 15:58

Pokud bych se zeptal na Hanitu. Tak jakou s touto máte zkušenost. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 15.1.2012 17:27

S Hanitou se mi příliš nedaří, ale je to asi moje chyba. Plody jsou velmi chutné, ale plodnost u nás spíš menší. Asi jí nedávám, co potřebuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 10.10.2013 11:50

Hagantu řadím o něco výše.Nejde o velikost plodů, ani o množství cukrů, ten lze ve větší koncentraci najít i jinde... jde mi o zajimavé chuťové vlastnosti.Ty sice nepřekypují, ale jsou v odrůdě namíchány v harmonickém složení... zvláště když stromek nepřeplodí, a tak jako v mém případě dá letos hrstku plodů tak akorát, aby bylo k focení.Při vážení tří plodů se rafiga zastavila na číslici 160g/3=1/53.3g.Jen prosím matematiky, aby se nepokoušeli počítat moji napsanou rovnici.Stromek roste docela bujně, i přes ten fakt, že roste na podnoži wang.















Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 237.4 (?), 10.10.2013 23:47

Na tie rozpolené Haganty sa mi veru riadne zbiehajú slinky, pane Rosťo! Je to slovo "do rvačky". Musím riadne porozmýšľať, či na jar preštepím Angeleno Presentou alebo Hagantou? V hre ešte ostáva Topend Plus. Ten by mal u nás dozrieť. Takže toto bude zrejme tá kýžená Svätá trojica!laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 11.10.2013 13:50

U Vás by dobře šla i Presenta pane Palo.Já ale musím poopravit moje hodnocení Haganty právě po letošním srovnání těchto dvou odrůd.Haganta stačila velmi dobře dozrát, až přezrát, proto jsou letošní plody velmi dobré, až výborné!Na stromě drží, tolik nepadají, a sesychají se, a pokud by jich nebylo jen pár, stále by byly lepší a lepší.Už jsou snězeny.

Presentě letos uškodilo méně sluníčka, a více vlhkých dní, proto nevím, zda letos vůbec dozraje.Plody lze v tuto dobu konzumovat se sebezapřením.Doposud mají nazelenalou tuhou dužinu, někde dokonce považte začala hnědnout(nahnilá),přitom ještě nestačila dozrát.Ač považuju Presentu za velmi povedenou odrůdu, letos se ji nedostalo tolik teplých dní, kolik by potřebovala.Nepředpokládám, že by tyto teplé dni, jaké panují u nás dnes nějak radikálně vylepšily její letošní obraz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika