Podnože od dodavatele z VŠÚO s.r.o. Holovousy



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 248.32 (?) 
20.2.2016 11:11, zobrazeno: 19923x

Prosím o radu odborníky na roubování a očkování peckovin jak mám na konkretní podnože zakoupené z VŠUO Holovousy naroubovat či naočkovat odrůdu slivoně. Více viz. foto dodaných podnoží St.J.A za 20,- Kč/ks.  Dále bez komentáře...

Děkuji za užitečné rady a hlavně přeji všem pěstitelům hodně úspěchů se zakoupeným podnožovým materiálem z VŠÚO Holovousy, s.r.o. Česká republika.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.32 (?), 20.2.2016 11:13

Další foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.32 (?), 20.2.2016 11:15

A ještě další...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.32 (?), 20.2.2016 11:32

Už vám došlo vážení zahrádkáři, kdo šíří nemoci po České republice?

Tak, ať české sadařství vzkvétá!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 20.2.2016 12:16

Mně nepřipadají nemocné, ale špatně naceněné. Při naceňování se neměla měřit tloušťka řízku, ale tloušťka vyrašeného letorostu. Takovýto nestadard by měl prodáván jako cena za svazek, nikolov jako elitní kusovka. No ale s poštovným nic nenaděláte.

Doporučuji vznést dotaz ohledně správného nacenění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.32 (?), 20.2.2016 11:44

Pro úplnost ještě dodací list.

Pane Vysloužile, čekám na váš příspěvek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.2.2016 12:57

Proč můj? Já jsem Vám to neposlal.
Řízky bych zasadil do záhonu na takovou vzdálenost, aby se pak daly vyrýt jednotlivé stromky. mladé letorosty bych zastřihl na nejbližší vyvinuté očko. Počkal bych, až vyroste výhon silný jak tužka - může to být letos, ale možná až za rok, někdy i dva. No a ten výhon pak naštěpoval. Já raději roubuju v předjaří než očkuji v létě, líp se shánějí a uchovávají rouby.
   Kdyby šlo o jabloně, daly by se řízky naroubovat nyní v ruce a rovnou vysadit do školky. U peckovin se mi to ale neujímalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.32 (?), 20.2.2016 14:18

Jak by se nyní pane Vysloužile daly řízky naroubovat v ruce - na ten víceletý nemocný kmínek ???!!!

Vy nevidíte na fotografiích, že podnože nemají téměř žádné jednoleté přírustky, na které se roubuje!!

Vy nevidíte, že je to bordel a výsměch zahrádkářům s cílem pouze vyrýžovat prachy?

Podívejte se pořádně a uvidíte na 3 fotografii na spodní podnoži korové nekrozy.

Otevřete prosím oči do reality českého sadařství a nebuďte zaslepen.

Lásku vám nikdo nebere.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.2.2016 15:12

   Uklidněte se, milý 248 32. Přečtěte si ještě jednou první odstavec mého příspěvku, kde radím, co s podnožemi dělat, potom pište o lásce. 
    Coby a kdyby je vedlejší. Kdyby šlo o jabloně, podnože by vypadaly jinak.
    Cílem školkařů je především expedovat hotovou štěpovanou sadbu. Kdyby prodávali silné a perfektně zakořeněné podnože za 5 Kč, kdopak by si asi koupil stromek? Já jim docela rozumím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 20.2.2016 16:11

To není kmínek ale dvouleté dřevo. Loni to byly řízky z aktuálních letorostů (viz. můj jiný příspěvek s obrázkem). Z hlediska proveditelnosti by se dalo na tyto řízky roubovat kopulací v ruce a pak školkovat připravené roubovance. Jenže roční přírůstek by byl jen cca 25-30 cm a až v následujícím roce by se dosáhnul kvalitní prodejný štěpovanec. Z časového hlediska je to tedy stejné, jako když mi na dobře prokořenělém řízku naroste letos stěpováníschopný letorost a na něm příští jaro naroubovaný štěp udělá špičík s předčasným obrostem.

Nemůžete se divit, ýe řízek má jen tak malé přírůstky, když loni měl místo kořenů v dubnu jen spodní ránu zavalenou kořenovým kalusem. V uplynulé sezóně věnoval veškerou sílu tvorbě kořenové soustavy. Poroto pro hodnocení zdravotního stavu je rozhodující právě bohatost kořenů. Pokud je vrchní konec nekrotický, pak není nic snadnějšího než to stříhnout až do dvouletého dřeva (pod očko co z něj jde ten slabý letorost) a za dva měsíce si vybrat nejsilnější letorost co vyrašil z adventivních pupenů.

Právě proto, jak složité je toto vegetetivní množení proti generativnímu, je tak málo stromků na SJ-A a je přetlak na semenných podnožích (ZR, MY-BO, Wa,...), i podnožích množených bylinnými řízky (+in vitro).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika