Plumtastic - Top2000



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?) 
6.2.2015 22:41, zobrazeno: 5388x

Predajcovia ju predavaju pod dvoma nazvami Plumtastic alebo Top2000.Je samoopeliva, tolerantna voči šarke ma sladku aromaticku chut cukornatost dosahuje 22Brix niekedy aj viac.Odolna je voči monilii je malo napadana pilarkou a voškou slivkovou.Nema už nevyhodu Top sliviek časte nalomenie kôstky pochadza z križenia Auerbacher x Stanley.

Plumtastic-Top2000
Plumtastic-Top2000

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.2.2015 9:00

Další z odrůd, které pěstuji už více let. Top 2000 považuji za jednu z nejbujněji rostoucích slivoní, konkurovat jí dokáže snad jenom Presenta. Pravdou je, že plodí vzdor bujnému růstu hojně a šarkou netrpí. Sladkost je ale u nás nízká, podobně jako třeba Tophit a méně než Topking (nemá jeho travní příchuť). U nás ji překonává i jeden z rodičů - Stanley. K chuti Hanity, Haganty se ani nepřiblíží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 7.2.2015 11:56

Já jsem velmi rád, že Milan objevil to, že vlastně jde o jednu odrůdu z dvěma různými názvy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.8.2018 16:18

To, co vypadá jako hrozen vína je ve skutečnosti větev se švestkami Top 2000. A nejsou to plody nijak malé. Nic to nemění na skutečnosti, že chuť a sladkost zůstává v podprůměru. Škoda, že takto neplodí třeba Gabrovská

Top 2000
Top 2000
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 29.8.2018 18:32

Ale aj tak je to nádhera pán Vysloužil, teno rok sú niektoré odrody sliviek vo vnútri akoby uvarené stoho horka, pritom minulý rok boli výbornè.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.68 (?), 29.8.2018 20:15

Ktoré odrody sa "uvarili"? 

Mne to spravila althanova opakovane, čím sa z nej stal silný kandidát na vúrub a victoria. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.8.2018 9:20

niektoré odrody sliviek vo vnútri akoby uvarené stoho horka, pritom minulý rok boli výbornè.

Taky jsem to pozoroval, ale krom Althanovy, kterou jsem (taky kvůli tomu) vykopal jich není mnoho. Některé slivoně ale dozrály tak, že plody jsou malé, měkké a jen slabě nasládlé, bez šťáva a aromatu. Třeba Topstar a Valor se hodí jen na doslazená povidla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 30.8.2018 14:35

Zdravím vás pani záhradkári, bol u mňa včera na návšteve Zoli z Filakova brat očká slivky Jofela, robí 12 tisíc stromkov ukazal som mu rozkrojenú T 1 povetal tiež to istè spálene od slnka, vysokè teploty neprospivajú niektorým odrodám.Bral očka aj kríženca Bys. X Durazia.Prvý krat koštoval Jofelu vravel vynikajúca ,sladkosť 22 Brix štavnatá na to hnusnè sucho.Povedal som mu ešte 2 týždne a potom bude super.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 220.164 (?), 31.8.2018 20:46

Ockuje ale asi uz len forkertom, nie? ja som cca 2-3 tyzdne, chcel zaockovat klasicky do T-cka broskyne, ale uz nebola miazga. Som rad ze tu na fore predstavujete novinky, aspon ma clovek ako taky rozhlad, aj ked ich dostupnost tu na Slovensku je viacejmenej v nedohladne :-(.  A hlavne s mojim stastim sa mi uz viackrat stalo ze z vytuzenej novinky sa nakoniec vyklubalo nieco uplne ine :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 31.8.2018 14:15

Mne sa takto "uvaril" President, vidno to aj na strome, že aj listy sú akoby spálené od slnka. Okrem toho silno trpí moníliou, tak som zvedavý ako to celé dopadne. Či bude vôbec jedlý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika