Pilatka svestkova



jofree - (40) - 34.83 (?) 
3.7.2019 8:26, zobrazeno: 1501x

Dobry den, vkladam lonskou fotecku, jaka bylo loni uroda, krasne a 100% zdrave svestky. Teploty byly podobne, taktez extremne horky kveten - cerven.

Letos jsem v druhe polovine dubna (bohuzel, horka zkusenost a defacto me to ani nenapadlo) zanedbal utok Pilatky svestkove. Nebyl duvod, loni byly svestky 100% zdrave, jsem si blaze myslel.

Pilatka v druhe polovine dubna naklade do kvetu larvu, ktera spolehlive nici mlade jaderka cerstvych plodu, ba co vic jedna larva utoci na vice plodu.

Tak jsem peclive plody, ktere meli v sobe dirku obral (jiste ze ne asi vsechny, ale hodne)

No a druha fotka ukazuje jake jsou svetsky letos, maji vytok nevim k cemu to prirovnat, klejovitost? 

Omlouvam se, jsem lajk, ktery se uci vlastnima chybama...

Nejvic, ale opravdu nejvic mi lezou na narvy mravenci, letos napadli uplne vsechno zelene a muzu delat co chci, nedavam to. Vitezi, je jich tolik, ze neni sance, mame na zahrade tisice kolonii, vubec nevim jak je zlikvidovat... jiste ze, vyluhy ze silneho tabaku a a ruzne jine preparaty, proti prezimovani zimnich skudcu, mame za sebou nekolikrat, musel bych kazdy ten strom osetrovat hodinu denne, coz neni realne..

Dekuji za rady, jak na svetky, a jak na ty mrchy mravence.

S pozdravem

Alda

zdrave ovoce
zdrave ovoce
sveska K O
sveska K O
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jofree - (40) - 34.83 (?), 3.7.2019 8:31

Pristi rok vyvesim ty lepkave bile lapace jinak to skonci stejne..

Edit: Kveten byl chladny uvedomuju si...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 3.7.2019 10:08

Je to jednoduché, proti piliarke treba budúci rok ošetriť slivky pri dokvitaní niektorým z povolených prípravkov. Mravce predstavujú hrozbu hlavne z pohľadu prenosu vošiek (mšic) aj na nenapadnuté listy. Boj s nimi je už zložitejší, tento rok som to vzdal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika