Opylení slivoní



mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 59.228 (?)
25.5.2009 12:02

Asi nejčastější příčinou malé plodnosti u slivoní je pilatka. Vosička, která prožírá mladé plůdky. Stříká se na konci kvetení.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 77.79 (?), 24.5.2009 17:50, zobrazeno: 3939x

Dobrý den, vážené paní zahrádkářky a zahrádkáři.Čtu zde samé rady moudrých a tam já asi moc nepatřím proto poprosím o radu.Asi před čtyřmi lety jsem zasadil 2 slivoně, myslím, že je to Zelená renklóda (zelenožluté "blumky") a druhá modročervené "blumky",název jsem si bohužel nepoznamenal.Myslím, že ve "čtyřech letech" by už mohly nějaké ovoce urodit. Mají však 2 - 3 blumky, ty pokousají mravenci a je po sklizni.Před 2 lety jsem k nim přisadil mirabelku Nancyjskou, letos pěkně kvetla a má i plody.Prosím o radu, či stanovisko jak je to s jejich vzájemným opylením.Či v čem může být chyba, že úroda není? Moc děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 218.134 (?), 24.5.2009 23:08

4 roky hovoria o tom, že sa jedná o dosť mladý stromček. Štandardne ringlóty ale aj väčšina polosliviek býva naštepných na myrobalánoch a práve myrobalány oddiaľujú nástup do plodnosti, kvôli bujnejšiemu rastu.  Niektorí na fóre možno nebudú súhlasiť so mnou, ale držím sa jedného pravidla.  Netreba to s mladými stromčekmi a plodnosťou uponáhľať.  Prakticky do 6. roku po výsadbe nenechám na slivke kvety. Akonáhle sa rozvinú, odstránim ich. Pritom niektoré kvitnú už v 2. roku.  Môj postup nemám overený odborne, ale v praxi ho používam niekoľko rokov. Výnimočne kvety nechávam skôr len vtedy, keď vidím ako sa strom správa-rast, habitus, vitalita... Pri 4 ročných slivkách viac ako 10 plodov ani nečakám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 59.228 (?), 25.5.2009 12:02

Asi nejčastější příčinou malé plodnosti u slivoní je pilatka. Vosička, která prožírá mladé plůdky. Stříká se na konci kvetení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika