Omluva Hermanovi



host - 234.35 (?)
15.7.2017 23:46

Ďakujem za tip pan Petr, v mojej okrajovej oblasti by bol Herman určite lepšia volba ako marhule alebo broskyne na ktorých mám tento rok len listy.     Jano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 14.7.2017 23:16

Šarka na Hermanu zatím neúřaduje a taky je možná v teplejší poloze kvalita lepší. V konkurenci broskví a meruněk tady určitě obstojí.

Herman
Herman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.35 (?), 15.7.2017 23:16

Ale letos bych se Hermanovi moc neomlouval. Plody jsou deformované, cukru mají málo. Na druhé straně můžu být rád, že jsou vůbec nějaké. Mnozí sousedé nemají letos nic.

Niektoré odrody sú po napadnutí šarkou nepoživatelné keďže stratia prakticky všetky cukry napr. Bystrická alebo Stanley. Niektoré sa aj po napadnutí šarkou dajú v pohode jesť, cukrov moc nestratia ako napr. Elena.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 15.7.2017 23:23

Dejte si tam Herman, pane Jano, bude zralý dříve než Katinka a pochutnáte si. A to ve všech stádiích zralosti. Ty měkčí a větší jsou famózní, s jemnou slívovou chutí, decentně sladké i příjemně aromatické. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.35 (?), 15.7.2017 23:46

Ďakujem za tip pan Petr, v mojej okrajovej oblasti by bol Herman určite lepšia volba ako marhule alebo broskyne na ktorých mám tento rok len listy.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 16.7.2017 11:15

Mně Toptaste taky vymrzla. U Katinky si nejsem jistý, jestli vůbec kvetla. Každopádně nemá skoro nic. Herman je jiný typ švestky než Katinka a hlavně zraje dříve. Výborně se jeví taky Juna, kterou jsem si nechal poslat z Klivie BA. Herman i Juna jsou jasná volba. yes Herman doporučoval i pan Vinšálek a ten by jistě nic špatného nepěstoval. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.133 (?), 16.7.2017 16:45

Ja mám mladý stromek Toptaste na Wawite, tento rok som zistil že dosť trpí jarným moníliovým úžehom asi ju bude treba každoročne postrekovať čo je dosť veľké negatívum.Bohato kvitol ale plody tento rok nemá.Asi tiež zmrzol. Katinku si z nemeckých odrôd ktoré mám cením najviac.Katinka je odolná na hubové choroby a dostatočne aj na šarku a na mráz. Pán Petr máte aj Topfirst? Mal by zrieť tesne pred Katinkou.    Jano 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 16.7.2017 18:12

Doteď Petr a někteří další svými fotkami meruněk a broskví nám - letos pěstitelům pouhého listí (obr.1) dávali pěkně zabrat. Nezbývá než začít returnovat.
Katinka nám letos dělá hodně starostí (obr 2 a 3). Nepolámou se větve? A co s takovým množstvím plodů budeme dělat? Vždyť ani ty Hermany nestihneme sníst! (obr.4). A kdyby jen to, od Opálu lze čekat to samé! (obr.5). Hrůza.
   Omlouvám se, po těch slinách nad obrázky meruněk a broskví jsem si musel ulevit...

Goldrich
Goldrich
Katinka
Katinka
Katinka detail
Katinka detail
Herman
Herman
Opál
Opál
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 83.84 (?), 16.7.2017 20:34

Tak to Vám tedy nezávidím smiley. Tady se Katinka letos určitě nepoláme. Ale to je první a zároveň poslední výhoda. Něco snad vzal mráz nebo spíš špatné počasí v době kvetení, ale takový nezastavitelný nájezd obalečů, kteří likvidují to, co přežilo, jsem tu ještě neviděl. I stromky, co mohly mít alespoň pár kilo, budou nakonec bez jediného plodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 16.7.2017 21:12

Tak se nejspíš budeme muset opět vrátit k té chemii, nic jiného nám, pane Mikeši, nezbude. Teď už tady s mšicemi páteříčky likvidovat nebudu, ale s těmi obaleči máte asi pravdu. Já jsem na švestky Calypso dával, ale podle Kuklen ani Mokošína nebyl ještě konec kladení vajíček, tak to bylo možná brzo. Beru to vždycky společně s obalečem jablečným I. generací. Co se týče Katinky, tak ta samozřejmě nemá chybu, o tom žádná. S nadbytkem úrody si lámat hlavu nemusím, v tom je výhoda mnoha odrůd v malém prostoru. Žádné velké stromy. Už jsem taky psal, že u nás jsou upřednostňovány meruňky a broskve, Kátinka a jiné švestky na odbyt moc nejdou. Já si je ale dokážu jinak vychutnat. Hermanu není mnoho a proto je mi vzácnější, než kdyby ho byl metrák. U Topfirstu mám, pane Jano, první úrodu, jelikož jsem před tím koupil falešné. Některé odrůdy jako Stanley, President, Topgigant, Presenta, Elena nebo Těchobuzická mají násadu normální, takže jim mráz ani špatné počasí v době opylení zřejmě nevadilo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 16.7.2017 22:58

Co s tím? Přece do bečice-hurá, bude slivovice! Dnes jsem sklízel meruně-brzo budem zavařovat, něco prodám Jaruně, chvilku budu v kačkách plovatcheeky. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika