odruda Wangenheimova



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
host - 125.7 (?) 
24.10.2023 18:47

přerovsko, 280mnm, mám i několik 12ti letých vajhamovek jak se tu říká, mám je rád, strom dělá pěkné koruny, plodí celkem spolehlivě, chuť mi vyhovuje, na pálení taky dobrá, za mě je to dobrá volba oproti některým modernám které bývají pouze sladké bez švestkové chuti. Letos tedy výjimečně nezarodily, jen tak trochu na koláč. Budu teď ještě dosazovat 20 stromků, 2-3ks vajhamovek budou určitě mezi nimi

Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 26.10.2023 13:37

Je to tak, Václave. yes Škoda, že už je po švestkách, ještě bych si dal.  Pokud nepodniknu nic proti hejnu špačků, kteří se tady objevují pravidelně každý rok začátkem září, tak pozdní švesstky vůbec neužiju. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.115 (?), 26.10.2023 19:45

Já měl poslední duranzie do pusy ze stromu před týdnem, do kvasu jsem je oklepával 10.10. Jak někdo řekne že nejsou duranzie k jídlu tak to moc nechápu, mě chutnají hodně, i rozvar marmeláda vynikající bez doslazování.  Takže kupuji i několik duranzií, už ne tedy vysokokmeny, to je nadlouho, ale čtvrtkmeny, snad budou plodit dřív než za deset let

Vašek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.11.2023 17:54

Kupujte, Vašku. Wangenheimova je také stále v prodeji. Stejně jako například Wegierka Zwykla a Wegierka Wczesna. Jaké jsou tyto polské Domácí švestky nevím, ale s polským Tolarem jsem byl letos spokojen - jemná, delikátní, sladší Domácí švestka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika