odrůda blumy



Stránky: 1,  2   
host 
13.4.2004 11:43, zobrazeno: 33119x

Dobrý den, chci se zeptat jestli víte zda se dá sehnat odrůda blumy Victoria. Je to bluma podobná Althanově, ale je samosprašná. Sháním ji už dlouho a nikdo ji nezná. Další otázka: Pokud neseženu Victorii tak přemýšlím nad Althanovou, ale nikdo v blízkém okolí nemá jejího opylovače, tak bych potřebovala vědět jak nejdál může opylovač být. U nás by to bylo asi 1 km. děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 12.8.2004 7:04
Je podobná Althanově renklódě, ale dozrává později, tak koncem srpna, je víc do fialova a trochu větší, tvar má víc vejčitý než Althanova.
Pecku má trochu delší a štíhlejší. Pochází z Anglie, u nás se rozšiřovala hlavně v 19. a počátkem 20. století, od 70. let je ale na ústupu, lidé rychle zapomínají, co je dobré
a soustředí se na pár známých odrůd. Taky ji scháním, pokud
někdo víte, prosím poraďte.

díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 1.9.2004 12:55

Vážená paní, odrůda Victoria je velmi stará a dnes skorozapomenutá, nedivím se, že ji nikdo nezná, protože se už tak 20 let nedoporučuje pro velkovýrobu, ale dá se ještě sehnat, třeba ve školece Drždín u Olomouce.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.9 (?), 9.4.2019 14:43

      Dobrý den, švestka Victoria není vůbec špatná. Je to to samé zbarvením, jak čačanská raná pouze svou velikostí oproti ní malá. Při kvašení moučnatí jako zřejmě většina letních švestek. Naposledy jsem ji pálil v říjnu 2011 a z šedesáti litrů bylo 5,3 litrů 52% slivovice. Nevím proč to tomu, tak je, ale V rakousku, Slovensku a Maďarsku je ve velké oblibě kořenitá pálenka. U nás téměř vůbec...

Jan   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 31.3.2005 6:51

Nejrozšířenější je hlavně v Anglii, kde se dá naprosto běžně sehnat. Pokud si půjčíte nějakou Anglickou pomologii, případně knihu o pěstování ovoce, na Victorii tam určitě narazíte.

Mám doma knihu Velká kniha pro Zahradu, Londýn 1997 a zde je Victoria popsána a vyfocena s tím, že se jedná o perspektivní odrůdu. U nás je však opmíjena a málokdo ji rozšiřuje. Na naše podmínky je vysoce adaptabilní.

Procházka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.233 (?), 26.2.2007 21:18

Možná se vám po tak dlouhé době podařilo stromek odrůdy Victoria nebo také Královna Viktorie sehnat. Ne-li, odvěte se, rouby jsou k dispozici. Jsem s touto odrůdou nadmíru spokojený por její poměrně spolehlivou plodnbost a velkou úrodnost.

iri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 2.4.2007 10:25
Nevím přesně, zda slíva kterou mám na zahradě, je Viktorie, ale vypadá tak. Jsou to tmavorůžové plody velikosti a tvaru vajec. Chuťově docela dobré, plodí velmi hojně, roste slaběji než Čačanské. Slupka je ale po uvaření hořká, což vadí v knedlíkách i kompotu. Na plodech jsem ovšem zaznamenal příznaky šarky, takže rouby nenabízím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.208 (?), 13.10.2007 9:54
Včera jsem zakoupil v Tescu polokmen blumy Victoria, bylo to normalne nabízeno mezi ostatním zbožím. Stromek stojí 139 Kč a vypadá dobře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 250.33 (?), 14.10.2007 20:36
Také jsem ji dnes koupil v Tescu za 139,- Kč. PK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.155 (?), 17.3.2013 7:30

Svestka Victoria - Viktorie

Tuto svestku - slivon nabizi rada zahradnictvi: napriklad Drozdin na olomoucku.

Filip

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika