Nezabúdli ste na sýkorky?



pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 8.216 (?)
14.2.2012 22:37

Ano ano, k nám na Chebsko pravidelně létají zimovat (pravděpodobně od našich severních sousedů). Byť jsem se dočetl, že Hýl u nás i běžně hnízdí v našich končinách je vídám vždy jen v zimě.

M. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 8.216 (?), 14.2.2012 22:37

Ano ano, k nám na Chebsko pravidelně létají zimovat (pravděpodobně od našich severních sousedů). Byť jsem se dočetl, že Hýl u nás i běžně hnízdí v našich končinách je vídám vždy jen v zimě.

M. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 149.176 (?), 14.2.2012 23:23

Zdeni, v krmítku na snímke máte koňadry, nie sojky. Mnohí vtáci sú všežravci. Netvrdím, že sojka je výhradne mäsožravá, patrí tuším medzi krkavcovitých, ale straku na čerešne či orechy istotne nenalákate.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 70.100 (?), 15.2.2012 7:17

Už zase? To myslíte, že paní Zdeni je tak omezená, že nepozná sýkoru? Asi před dvěma roky, při intenzivním krmení (30 kg slunečnice a jiné za zimu) mi jednou přiletělo ke krmítku v jednu chvíli 7, slovy sedm sojek. Přeberte si to jak chcete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.7 (?), 15.2.2012 8:01

Také se připojím - u nás okupují krmítka sýkory modřinky, uhelníčci, koňadry, dále vrabci - těch je nejvíc. Potom stehlíci, pěnkavy, hýli, červenky, zvonci, čížkové, strakapoudi, zvonohlíci, brhlícii a nejvíc se mi líbí dlaskové-těch jsem napočítala 9 najednou. Také se k nám již vrátili špačkové, ti jsou u nás již přes 2 týdny a chudáčci také chodí sbírat pod krmítko společně s kosi, strakami, hrdličkami a sojkami. Bydlíme na konci vesnice, za námi je louka a pak les. O víkendu krmítka vyfotím a přiložím fotky. Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 15.2.2012 8:56

Dobrý den Palo, tak to s Vámi nesouhlasím. V krmítkách, ale i u nich, na lojových koulích to máme strakami a sojkami přímo obležené. Naopak vyhánějí všechny ty ostatní malé ptáčky. Sojka - potravu si vyhledává na stromech i na zemi. Živí se především stravou rostlinnou hlavně žaludy a bukvicemi, ale i lískovými ořechy, obilím, různými bobulemi, semeny, ostružinami, jeřabinami atd. Živočišná strava se skládá hlavně z mladých ptáků, vajec, myší, hlemýžďů, ještěrek ale i malých nejedovatých hadů.
Straka – má velice různorodý jídelníček. V podstatě je schopná se živit vším včetně odpadků. V přírodě je její potravou většinou různý hmyz, měkkýši, drobní obratlovci, ale i větší mršiny. Rostlinnou stravu tvoří hlavně semena a různé plody. Při sběru potravy se velmi často prochází po zemi, ale sbírá potravu i na stromech.Vybírá z hnízd nejen vejce, ale i mláďata, a to je důvod, proč bývá označována za škodnou. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Nocenka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 240.66 (?), 15.2.2012 12:24

Včera jsem doplňovala krmítko. K nám zalétají hlavně obvyklé sýkory - koňadry, modřinky, babky - vrabci, hrdličkylaugh, zvonci, kosi, rehci, sem tam čížek nebo stehlík či pěnkava, jednou za čas se objeví hýl nebo dlask, ale to bývá celkem zřídka. Což je škoda, protože zrovna hýlové se mi líbí asi úplně nejvíc. Dokonce nám občas na krmítko útočí strakapoud, ale nevím, jestli z toho něco má.indecision Když zbyla na stromě nějaká jablka, občas udělaly nálet kvíčaly, no letos mají smůlu, neměli jsme žádná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 15.2.2012 15:08

Ona sojka preferuje masovou stravu v době hnízdění, to je schopná rozporcovat dospělou sýkorku - viděla jsem na vlastní oči - a že další tři sýkorky lítaly okolo a řvaly, jí bylo úplně jedno. Pomoc sýkorce už bohužel nešlo  :-(((. Od té doby je nemám ráda. V jiném období sojky žerou spíš semena a plody.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeni - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 107.127 (?), 15.2.2012 16:08

...taky sojky ráda nemám... a hejl, sice krásný, a nenadělá více škody jak užitku? nevyklovává pupeny stromů? ale nejsem si jistá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Nocenka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 240.66 (?), 15.2.2012 16:18

Tak upřímně, přiznám se, že je mi docela jedno, jestli hýl vyklovává pupeny stromů, nebo ne. Rozhodně nám nikdy žádný strom nezničil, což mi vcelku stačí.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 15.2.2012 17:58

Oceňuji založení této diskuse. Je mi trochu líto, že jsem se nepřiměl nic podobného zhotovit. Nejčastějšími návštěvnicemi jsou tady sojky a straky. Na věrné přátele kosáky bych ale zapomněl. Ti jsou tady odjakživa. Po mnoha letech nepřítomnosti se sem vrátili i vrabci. Nejmilejší přítelkyní podzimu se však stala červenka, která mě dělala společnost po celou dobu sázení stromků a hledala v hromádkách vykopané hlíny něco dobrého na zub.  Vždycky když jsem začal z hloubením jam, odněkud přilétla. Kdoví, kde je jí teď konec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika