Nemoc na listech švestky domácí



Stránky: 1,  2,  3   
namor - (2) - 53.49 (?) 
4.5.2009 14:08, zobrazeno: 54921x

Na horní straně listů švestky domácí se mi již po několik let objevují rudé jehlovité výrůstky, spodní strana listu je v pořádku. Na vedle rostoucích stromech mirabelky Nancyské a Althanovy renklody se nemoc nevyskytuje. Stříkám proti puchrovitosti Kuprikolem. O jakou nemoc by se mohlo jednat a jak se jí případně zbavit?

Choroba švestek
Choroba švestek
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 16.190 (?), 4.5.2009 14:38

Toto mám v menším na hrušce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
duran - (41) - 125.72 (?), 4.5.2009 15:23

vlnovník trnkový (Eriophyes similis, Eriophyes padi prunianus)

Proti všem vlnovníkům i roztočům a sviluškám musíme, před opadem listů, postříkat roztokem přípravku Omite.

http://www.rozhlas.cz/praha/jitro/_zprava/496132

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?), 4.5.2009 18:21

Prosím vás - já to podle jednoho zdejšího doporučení postříkala právě tedˇOmitem - takže je to špatně? A když jsem postříkala větve jen kam jsem dosáhla, pomůže to asponˇ trochu? Máme tu přez ulici na poli takový švestkový hájík - bylo mi ho líto, tak jsem se jala ho trochu prořezat, pohnojit a dát do pořádku. Švestky má pěkné, dobré, jen ten vlnovník...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 4.5.2009 22:14

Postřik přípravkem Omite by měl v současné době pomoci, ale musíte ho za 14 dní nejméně 1x opakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?), 4.5.2009 22:30

Děkuji, počítám s tím - mám v záloze ještě jedno balení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 67.169 (?), 10.5.2009 20:22

Dobrý den. Mám na listech u švestek přesně to co je na prvním obrázku. Z diskuze jsem se dočetl, jak postupovat, jen mi není jasné, jak se postřikem ošetřují stromy s korunou 7m vysokou a košatou. Mám jich takových asi 10. Na nově nasazených šlechtěných slivoních se mi tento škůdce ještě neukázal. Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 11.5.2009 20:21

Existují zádové postřikovače s motorovým čerpadýlkem. Jejich dosah je údajně až do výšky 1O m. Takový já nemám. Používám ruční zádový postřikovač s teleskopickým nástavcem a tím ošetřit Vaše stromy by bylo velice obtížné až nebezpečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 254.170 (?), 8.6.2018 17:08

Dobrý den,

prosím o pomoc. Toto se mi objevilo na švestce a mám obavu, že se jedná o šárku. Dle vašich rad strom pokácím nebo budu léčit. Děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.74 (?), 8.6.2018 17:26

Jedna sa o šarku.Strom nieje nutne hned kacet.Liecit sa to sice neda, ale ak strom plodi... Jedine ak by ste bol na odlahlej lokalite bez susedov a chcel vysadit odolnejsie odrody a zamadzit aby nepreslo k prenosu na nove stromy, ale dnes je ta sarka rozsirena asi vsade.Clovek vysadi nove stromy a za par rokov je tam, preto treba vysadzat co najodolnejsie odrody, napr mirabelka nancyska, Casto sa spomina aj Jojo ale to je snad jedna z najhorsich sliviek co poznam sice odolna sarke ale inak je to nepodarok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika