Nejchutnější švestka



host - 189.156 (?)
25.7.2018 12:19

No mi hlavně přijde že se stupeň citlivosti Hamanovy vůči šarce zveličuje. Vždy když mám možnost někde vidět strom Hamanovy, tak má plody poměrně velice kvalitní, nesrovnatelné s průměrnou zašarkovanou Domácí. Navíc se zdá, že podobně jako Domácí vydrží dlouho na stromě, loni jsem jedl úžasné plody této odrůdy koncem září. Nemohu samozřemě tvrdit že jsem znalec této odrůdy nakolik ty mé dva stromy jsou mladé a letos mají v podstatě první velkou úrodu. Každopádně mi přijde že svou kvalitou a vlastnostmi má ke klasické Domácí mnohem blíže než většina nových imitací, s nimiž se v poslední době roztrhl pytel...

                   Ing.Fidla

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.7.2018 9:47

Já jsem trochu zmatený ze slivoní postižených PPV v letošním roce a nejenom v něm. Mnohé tolerantní odrůdy mají flekaté listy a sem tam i projevy na plodech. Jiné, citlivé odrůdy, mají plody i listy čisté. Dokonce některé stromy Domácí švestky, dříve viditelně nemocné, mají letos listy čisté, plody zatím zelené. Je možné, že Ondrova Hamanova má letos taky to štěstí, zatímco ta Petrova neměla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 189.156 (?), 25.7.2018 12:19

No mi hlavně přijde že se stupeň citlivosti Hamanovy vůči šarce zveličuje. Vždy když mám možnost někde vidět strom Hamanovy, tak má plody poměrně velice kvalitní, nesrovnatelné s průměrnou zašarkovanou Domácí. Navíc se zdá, že podobně jako Domácí vydrží dlouho na stromě, loni jsem jedl úžasné plody této odrůdy koncem září. Nemohu samozřemě tvrdit že jsem znalec této odrůdy nakolik ty mé dva stromy jsou mladé a letos mají v podstatě první velkou úrodu. Každopádně mi přijde že svou kvalitou a vlastnostmi má ke klasické Domácí mnohem blíže než většina nových imitací, s nimiž se v poslední době roztrhl pytel...

                   Ing.Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika