Nancyská mirabelka



host - 39.243 (?) 
20.5.2019 18:18, zobrazeno: 2667x

Před roky jsem vysadil osm různých odrůd peckovin.Zůstala pouze NANCYSKÁ MIRABELKA.Mám bohužel velmi špatnou půdu.Podmáčený jíl.Úhynem končí všechny pokusy o výsadbu dalších.Zajímavé je že výmladky podnoží rostou dobře a bohatě plodí.Má někdo zkušenost nebo ví o nějaké odrůdě která by na takové půdě rostla?Pro zajímavost přikládám fotku kmene nancysky.Co způsobilo deformaci?  . 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (93) - 104.254 (?), 20.5.2019 19:57

O tom se zde před časem psalo. Hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.50 (?), 21.5.2019 13:47

To je možné.Já ale já nic nemohu najít.Můžete dát odkaz?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (93) - 104.254 (?), 21.5.2019 19:58

Ten odkaz tam je. Stačí kliknout kamkoli do zabarveného textu "zde před časem psalo."

Hezký den

Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 4.9.2022 10:47

Nevím, jestli to je, nebo není Nancyská mirabelka, ale mirabelky a rengllódy, popřípadě nějaké žluté švestky nejsou nic pro mě. Je to sladké a toť vše. V tomto případě velmi sladké. Mnoho materiálu na přeroubování a to jsem myslel, že už není na co roubovat. 

Nancyská mirabelka
Nancyská mirabelka
Nancyská mirabelka
Nancyská mirabelka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.235 (?), 4.9.2022 12:25
Zrovna mirabelky mají kromě hromady cukru příjemné, jemné specifické aroma. Jen jak jsou hodně sladké, tak jich člověk naráz nesní kilo. Výborné jsou na zpracování. Na koláče, do marmelády a samozřejmě na pálení, jen ty mrňavé plody zvyšují pracnost. Nemáte je už v Pardubicích tak trochu hodně zralé?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika