Mulcovanie



dr.lecter - (28) - 130.24 (?)
4.3.2015 16:55

a alebo ked tam necham normalne travnik, vadi to niecomu?alebo je to plus

len sa zle kosi okolo toho

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
dr.lecter - (28) - 130.24 (?), 4.3.2015 16:04, zobrazeno: 9053x

Zdravim, chcem sa spytat na mulcovanie okolo slivoni, konkretne Toptaste a Bystricka, je to spravne? ked tak tak cim? ci to nerobit vobec a pleve + travu plet rucne stale?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.9 (?), 4.3.2015 16:13

Mám Hanitu a Tuleu Gras, poslední suchá léta nastýlám do mís kolem stromů posekanou trávu, drží jim tam vlhkost (mám písčitou půdu). Je na nich vidět, že jim to prospívá - a i plevel tam díky mulči roste minimálně.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
dr.lecter - (28) - 130.24 (?), 4.3.2015 16:21

A keby som to spravil ako tu v clanku. Ale nie taky velky oblznik ale maly kruh okolo stromcekov, mam ich v rade, 1,5 rocne priblizne 3,5 m od seba, a pouzil by som vrstvu kory ihlicnanov ako v clanku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.9 (?), 4.3.2015 16:30

Stromy mají nejvíc vlásečnicových kořenů pod obvodem koruny, potřebují tedy mulč hlavně tam ne u kmínku (stejně se těsně ke kmeni mulč nesmí dávat, hrozila by krčková hniloba). O mulčovací kůře z jehličnanů se říká, že omezuje příjem dusíku rostlinami, k ovocným strmům bych to nedávala. Tu trávu si žížalky časem zatahají do země a tak se tím navíc zem pod stromky i vylepší.       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 4.3.2015 16:22

Mulčování kolem ovocných stromů, hlavně těch mladších, je i moje chronicky oblíbená činnost. Hlavně kvůli tomu, abych zabránil vysychání půdy a nemusel stále odstraňovat konkurenční trávu, která odebírá jak vodu, tak živiny. Největší nevýhodou mulčování je, že se pod mulčem rádi zdržují hlodavci a dělají zde neplechu v podobě hloubení nežádoucích tunelů v kořenech ovocných stromků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
dr.lecter - (28) - 130.24 (?), 4.3.2015 16:32

aha takze len pokosenu travu okolo a nie vela tak 5 cm hrubka a ku kmenu nic nech sa nedotyka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 4.3.2015 16:42

Přečetl jsem si ten článek, ale musím říci, že "mravce mám všade" a mulč jim vůbec nevadí, čili je neomezuje. Nevím, co je to "ucholák", ale jestli se jedná o škvora, tak ti rádi zalézají do plodů broskví, když u stopky plody mírně prasknou. Jinak mulč s kůry vypadá samozřejmě mnohem lépe, než posekaná tráva a já bych ho bral, kdyby nebyl tak drahý. Posekaná tráva nic nestojí, ale zase nevypadá tak pěkně a když se zapaří, tak páchne, kůrový mulč naopak hezky voní lesem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
dr.lecter - (28) - 130.24 (?), 4.3.2015 16:50

ane je krajsi aj mne sa to viac paci, ale ked lida pise ze zabranuje dusiku... tak neviem, a keby som dal len jemnu vrstvu tej kory a sem tam prisipal???

neni az taka draha 70l...4e

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
dr.lecter - (28) - 130.24 (?), 4.3.2015 16:55

a alebo ked tam necham normalne travnik, vadi to niecomu?alebo je to plus

len sa zle kosi okolo toho

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 5.3.2015 13:31

Trávníček je nejhezčí varianta, ale jak se píše, tak odebírá stromkům vodu a živiny. Čo sa týka mulčovací kůry, tak pro dva stromky ta cena nestojí za řeč, horší je, když se člověk rozhodne nakoupit mulčovací kůru ke všem stromkům, kterých je na zahradě "neúrekom".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika