Mšice na švestkách a rynglích postřik



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 109.6 (?) 
4.6.2019 6:56, zobrazeno: 18534x

Ahoj, prosím je postřik Decis vhodný na švestky a ryngle proti mšicícím?

Děkuji Zdeněk

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 4.6.2019 7:20

Není systémový. Pokud nemáte stromy příliš velké, pak stejnou, resp. mnohem lepší službu udělá mýdlová voda. Zasažené mšice spolehlivě zahubí (udusí), navíc neuškodí slunéčkům, která se teď na stromech kvůli přemnoženým mšicím začínají ve velkém vyskytovat. Tzn. mýdlová voda zničí základ (kam dostříknete), slunéčka dorazí zbytek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.133 (?), 4.6.2019 11:32

Mýdlová voda udusí i slunéčka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 4.6.2019 11:36

Ne, mýdlová voda samozřejmě slunéčka neudusí. Úspěšně to takto provozuji právě z tohoto důvodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 103.6 (?), 4.6.2019 11:56

Kolik prosím mýdla na cca 15l postřiku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 4.6.2019 12:11

Tak to netuším, kolik je minimum/maximum. Já strouhám na prášek cca 1/4 kostky mýdla na 5l vody. Takto to funguje spolehlivě. Snad by stačilo i míň, snad by šlo použít i tekuté, ale to nemám vyzkoušeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 42.139 (?), 4.6.2019 21:36
S úspěchem používám Biool. Tvrdou chemii nedoporučuji, zahubí i užitečný hmyz, mšice budou do týdne zpět, berušky se tak rychle nevrátí. Někdo doporučuje i Sulku v nízké koncentraci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 5.6.2019 7:19

V boji proti voškám tiež uprednostňujem bio prípravky. Systémové prípravky zlikvidujú aj užitočný hmyz. 2 roky idem v podstate bez "tvrdej" chémie a je to vidno. Momentálne sa vo veľkom liahnu larvy lienok a tie dokážu veľmi efektívne vyčistiť všetky stromy od vošiek. To som predtým nepozoroval. Skúšam im pomáhať aplikáciou olejnatých prípravkov (Prev B2, Ferrumoil), no účinný by mal byť aj spomínaný Biool. Najlepšie je ich použiť v počiatočnom štádiu napadnutia stromov voškami, kedy ešte nie sú listy skrútené, aby boli dokonale zmáčané zo všetkých strán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.6.2019 23:21

Před pár dny jsem testoval na dvou broskvoních Kukyho oblíbený Reldan. Výsledek je průměrný. Prubnu asi ten Pirimor. Do Bioolu a Prev-B2 se mi moc nechce. Snad jako prevence možná, ale na rozjeté mšice už to stačit nebude. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 8.6.2019 20:35

Tak jsem prubnul ten Jirkův doporučovaný pirimorek, jen na vybraná místa v silnější koncentraci. Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli vůbec do něj pudu, protože v návodu na mě hned jukla lebka se zkříženými hnáty a všelijaká toxicita navíc s údajem, že může způsobovat rakovinu. Ale možná, že to bude něco jako mi kdysi říkala jedna starší doktorka, když jsem se jí ptal na vedlejší účinky jistého léku. Jen mávla rukou a řekla: "To vůbec nečtěte" laugh Tak nevím no, na velký driják to nevypadá, mšice nezčernaly. Tak snad v dalších dnech, jako třeba u Calypsa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika