Mšice a mravenci



Stránky: 1,  2,  3   
host - 208.48 (?) 
30.4.2018 22:26, zobrazeno: 13642x

Dobrý den, na švestkách se mi už objevují ve velkém mšice, ráda bych zakročila, ale v zimě jsem vysadila dravého roztoče. Poradíte mi, jaký postřik použít, nejsem schopna ani na stránkách Bio contu najít postřik na toto vhodný. Velmi děkuji za rychlé odpovědi, je to akutní. L.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 57.22 (?), 4.5.2018 8:56
Dobrý den. Mám stejný problém, invazi mšic a vysazeneho roztoče a nevím co s tím. Už jste nějak zakročil/a? Díky za odpověď. J.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.72 (?), 4.5.2018 9:04

vypada to, ze msice sezraly roztoce... DDD ted vazne, zeltejte se v nejake specializovane prodejne, tam by vam meli umet poradit..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 4.5.2018 9:38

Na mšice funguje mýdlový roztok, zadusí je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 28.101 (?), 4.5.2018 16:24

Mně tu v jiné diskuzi poradili Mospilan. Štěpánka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 229.43 (?), 4.5.2018 19:55

Mospilan likviduje i jiný hmyz, nejen mšice. Mýdlo zadusí pouze mšice, ostatní hmyz z toho snadno uteče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 28.101 (?), 4.5.2018 21:48

Informaci o neškodnosti mýdla vůči dravému roztoči máte z nějakého spolehlivého zdroje? Na stránkách Biocontu jsou přípravky na bázi draselných solí přírodních mastných kyselin uváděny vůči němu i jako vysoce toxické. Štěpánka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 229.43 (?), 4.5.2018 21:56

Máte pravdu, to bohužel ne, roztoče jsem nikdy neřešil. Ale vzhledem k tomu, že na roztoče se používají spec.přípravky - akaricidy, a ani ty nejsou spolehlivé, a nikoli obyčejné mýdlo, předpokládal bych, že mýdlo jim moc škody nenadělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.156 (?), 5.5.2018 7:46

Ja natieram kmen stromu lepidlom aby sa mravce nedostali do koruny.Mšice zostanu nechranene a rostoče a berušky sa o ne postaraju aj bez chemie.Miroslav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.138 (?), 5.7.2018 14:15

pozor nenatirejte lepidlo na holou kuru! nejlepe bilou paskou strom ovazat a pak natrit... a na podzim lehce vytahnete pasku.Lepidlo stromy spali ve vedrech je to nebezpecne a stromy prestavaji byt vitalni.ja jsem tuto chybu udelala v loni kura mi zcernala a docela hluboko na nekterych stromcich.chtela jsem ale napsat malou zkusenost s mravenci ktere mi napadli nektarinku.vubec to nebyl zamer na ne ale udelala jsem z pet lahve past na vosy (navnada sladky sirup) protoze mi nektarinky pripadali jakoby napichnute myslela jsem ze od vos.a za dva dny byli v pet lahvi sami mravenci uz utopeni..A jen jedna vosa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika