Mirabelky - Miragrande a Bellamira



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.184 (?) 
12.3.2018 13:27

Zdravím, tak jsem si chtěl naroubovat Bellamiru nebo Aprimiru, jak jsem ale přečetl zdejší příspěvky k těmto odrůdám tak teď trochu váhám, je to opravdu nic moc?Na zde uveřejněných fotkách vypadají vzhledem až atraktivně.Měl jsem Nancyskou, chutˇově byla dobrá ale měla malé plody.Předloni mi ji vichr skácel.Tak poraďte, necháte si uvedené mirabelky na zahradách?Něco by bylo na přímou spotřebu, zbytek asi do sudu. Pak ještě zvažuji Calypso, tam jsou zkušenosti asi pozitivní.Díky.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 234.56 (?), 12.3.2018 22:43

Měl jsem Nancyskou, chutˇově byla dobrá ale měla malé plody.Předloni mi ji vichr skácel.

Aké veľké plody asi má Nancyská? Sú veľkosti čerešne alebo sú väčšie? V literatúre sa píše že majú od 7 do 12 gramov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.159 (?), 13.3.2018 9:01

U mne byly plody většinou menší, řekl bych že nedosahovaly velikosti moderních třešní o velikosti 10 -12 g, většinou byly plody pod 10 g.Pravda také je, že jsem o strom moc nepečoval, byl naroubovaný na myrobalánu, který velmi podrůstal, byl vysoký  takže jsem již několik let plánoval jeho skácení, vichr to urychlil.Bellamira by měla být skoro jednou tak velká a Aprimira až 32 g.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.27 (?), 13.3.2018 21:40

Ďakujem vám Mart za odpoveď, podla toho čo píšete sa Nancyská asi hodí sadiť na stredne rastúce podnože aby nebol strom taký vysoký. Aká bola odolnosť Nancyskej na jarné mrazy v kvete a moniliózu plodov? Literatúra uvádza aj dobrú odolnosť na šarku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.134 (?), 13.3.2018 22:44

Proti šarce byla spolehlivě odolná, žádné příznaky nebyly na plodech ani na listech.Rodila vcelku pravidelně, takže na jarní mrazíky nebyla nijak citlivá.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.170 (?), 14.3.2018 14:36

Ďakujem Martine, ešte mám k Nancyskej jednu otázku. Ako je odolná na moniliózu plodov a praskanie plodov. Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 14.3.2018 14:57

A jak je odolná proti špačkům a vosám?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.54 (?), 17.3.2018 13:43

U mne na ni špačci ani kosi moc nechodili, možná ta žlutá barva.Monilií také netrpěla, prakticky jsem plody sezbíral do sudu ze země.Až plody na zemi změkly, tak včelky přišly, mám jich totiž na zahradě požehnaně.(včelstev)Strom byl na rohu baráku, trochu na průvanu, možná to omezovalo monilii.Kdyby měla větší plody tak bych byl spojenější a nehledal bych jinou odrůdu.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.117 (?), 17.3.2018 21:56

Zdravím Martine, a ako je to s praskaním plodov u Nancyskej v daždivých rokoch? Michal 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.62 (?), 18.3.2018 10:24

Poslední roky u mne byly spíše suché, bylo potřeba zalévat.Ale nepamatuji se, že by Nancyská nějak mimořádně trpěla praskáním, je možné že nějaký plod prasklý byl.Jejikož hodně rodila, tak mi to nějak nezůstalo v paměti, dobrých plodů bylo vždy dost. Úplně odolná odrůda slivoní a mirabelek snad neexistuje.Nancyská se drží v registru odrůd velmi dlouho, to už něco vypovídá.Jednu žlutou slivoň či mirabelku bych chtěl na zahradě mít, je to takové osvěžení.Kdysi před lety jsme měli Ontario, to ještě nebyla šárka, plody byly kvalitní a byli jich dost každoročně, pak strom padl na stáří, já časem odrůdu Ontario narouboval, ale již jsem nebyl spokojený s kvalitou plodů, jevilo se mi, že na plodech byla šárka vidět, projevovala se hniloba atd.Tak jsem ji vykopal.Teď uvažuji o Aprimiře nebo Bellamiře.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika