Mirabelky - Miragrande a Bellamira



- ()
0.0. 0:
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
Mojmír - (14), 9.5.2007 15:23, zobrazeno: 46124x

V jednom čísle časopisu Naše krásna zahrada jsem se dočetl o nových odrůdach mirabelek: Miragrande a Bellamira, které jsou vysoce odolné k moniliové hnilobě. Bohužel je však marně sháním.

Neví někdo, kde se dají koupit a jaké mají opylovače?

Děkuji M.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 59.228 (?), 10.5.2007 10:43
Zavolejte do Fytosu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mojmír - (14), 10.5.2007 16:42
Díky za radu a nápad.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 12.5.2007 12:22
Nevím jestli jste to nemyslel ironicky, protože se sehnáním těchto reklamovaných odrůd nových slivoní je zřejmě problém. Kdyby jste náhodou uspěl, tak se prosím ozvěte. Ačkoli by mi stačil roub, tak bych klidně koupil i celé stromky.  MJ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 12.5.2007 13:03
Je na těchto odrůdách něco zvláštního? Mimořádná chuť nebo  rezistence na šarku? I Nancyská je docela tolerantní
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mojmír - (14), 12.5.2007 17:00

Nemyslel jsem to ironicky. Naopak. Díky. Opravdu jsem Váš kontakt využil a odrůdu Bellamira mají v sortimentu.

K druhé reakci: tyto mirabelky jsou ( mají být ) velmi odolné proti moniliové hnilobě a virové šárce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 13.5.2007 22:08

Chtěl jsem si pořídit na zahradu i nancynskou, ale když je výběr, proč nezkusit třeba tu větší mirabelku. Šlechtitelká práce by na ní mohla být znát a sama vznikla z Nancynské. Věřím také jakou sílu má reklama. Zápory odrůdy se mohou objevit až za pár let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 15.3.2013 15:27

Jak byste ořezali od podzimka vysazenou Bellamiru, rád bych ji pěstoval jako vřeteno, je na St.Jullien, díky.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.10.2015 10:10

Mrzí mě, že jsem úplně zapomněl na malý stromek MIRAGRANDE a jeho bohatou úrodu. Všeho všudy na něm zůstal jeden přezrálý, částečně zcvrklý plod, který ale překvapil sladce koncentrovanou chutí, částečně připomínající přezrálou Zelenou renglódu. Protože se ZR prozatím neuráčila rozplodit, tak bych tyhle "koncentrovaně" sladké mirabelky bral. Althanova renglóda naproti tomu plodí enormě, ale ruším ji z důvodu podivně nahnědlé dužniny, která má vliv na chuť plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.6 (?), 6.10.2015 22:39

Nahnedlá dužina bola tento rok aj na Bergeronoch prvý krát v tomto roku, pripisujem to extrémnemym horúčavám v lete, mali ste to na ALTHANOVEJ aj minulý rok? Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika